SP nr 1 w Tomaszowie wygrała 5 milionów

Dagmara Kubczak
Uczniowie SP nr 1 w Tomaszowie najlepiej poradzili sobie z turniejem
Uczniowie SP nr 1 w Tomaszowie najlepiej poradzili sobie z turniejem Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie
Sześć najlepszych zespołów z całego województwa wzięło udział w finale konkursu "5 milionów". Finał wygrała drużyna gospodarzy, czyli Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie.

Sześć drużyn z całego województwa łódzkiego wzięło udział w zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Tomaszowie, finale turnieju gier i zabaw "5 milionów". Najwyżej na podium, podobnie jak i w minionym roku, stanęła drużyna gospodarzy.

W zawodach, które odbyły się w hali sportowej SP nr 1 w Tomaszowie, udział wzięły zespoły z SP nr 12 w Łodzi, SP nr 5 w Łasku, SP nr 9 w Kutnie, SP Nr 5 w Zgierzu, SP nr 4 w Zelowie oraz SP nr 1 w Tomaszowie.

Każdy z młodych zespołów musiał zmierzyć się łącznie w dwunastu różnych konkurencjach, po cztery dla klas I-II, III-IV i V-VI. Tomaszowską "Jedynkę" reprezentowało łącznie 36 uczniów.

Rywalizacja uczniów była niezwykle zacięta, a zwycięsko ukończył ją zespół gospodarzy, czyli drużyna Szkoły Podstawowej nr 1. Zawodnicy powtórzyli swój sukces z ubiegłego roku.

- Uczestnicy turnieju walczyli do ostatniej konkurencji - chwali Rafał Ślusarski, sędzia zawodów i jednocześnie trener uczniów SP nr 1. - To fajny sukces dla dzieciaków. W ubiegłym roku też drużyna zajęła pierwsze miejsce.

Na kolejnych miejscach uplasowały się: SP nr 5 w Zgierzu - II miejsce, III miejsce - SP nr 9 w Kutnie, IV miejsce SP nr 5 w Łasku i SP nr 4 w Zelowie, które osiągnęły taką sama liczbę punktów, ostatnie miejsce - SP nr 12 w Łodzi.
Poszczególne grupy wiekowe do zawodów przygotowywali nauczyciele SP 1 - Danuta Kowczur, Anna Ciszewska, Rafał Ślusarski, Anna Janik, Dariusz Keller i Sławomir Kamiński.

Przypomnijmy, że w minionym roku na finale turnieju "Jedynka" z Tomaszowa również gościła najlepsze drużyny z województwa. Wówczas po pełnym emocji pojedynku w ostatnim etapie zawodów rozegrali i wygrali reprezentanci drużyny gospodarzy. SP nr 1 sięgnęła po złoto zdobywając łącznie 58 punktów. Drużyna poprawiła swój wynik podczas tegorocznych zawodów. Tym razem pierwsze miejsce młodym sportowcom dało 61 punktów. Drużyna ze Zgierza, która zajęła drugie miejsce zdobyła 44 punkty.

Podobny turniej, ale już w innej formule ma odbyć się w maju tego roku na Orliku na ul. Nowowiejskiej. Wiadomo, że "Jedynka" ma poprowadzić zawody, w których zaplanowano już udział wszystkich najlepszych sześciu drużyn z województwa. Eliminacje do turnieju mają rozpocząć się na początku maja, a finał najprawdopodobniej odbędzie się w drugiej połowie maja.