Siedem medali tomaszowian na Olimpiadzie Młodzieży w Sanoku. Sześć razy złoto dla Oli Kapruziak

Aleksandra Kapruziak z tomaszowskiej Pilicy była gwiazdą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sanoku zdobywając 6 złotych medali Andrzej Wdowski
Aleksandra Kapruziak z Pilicy Tomaszów była prawdziwą gwiazdą XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim w Sanoku. Zdobyła sześć złotych medali, w tym pięć indywidualnie i jeden w wyścigu zespołowym, w którym biegła razem z Amandą Kaczmarek i Weroniką Krakowiak. Tomaszowscy panczeniści łącznie zdobyli siedem medali.

Ola Kapruziak wygrała biegi na 500, 1000, 1500 i 3 km oraz zdecydowanie najlepsza była w wieloboju.

Piąta w wieloboju była Kaczmarek, siódma Krakowiak i jedenasta Magdalena Bednarek z IUKS 9. Bliska brązowego medalu na 3 km była Krakowiak. By stanąć na najniższym stopniu podium zabrakło jej 0,34 s. Musiała się zadowolić czwartym miejscem.

W zmaganiach chłopców tomaszowianie wypadli przeciętnie. Najlepszy w wieloboju był Mateusz Aftyka (KS Pilica), który zajął szóste miejsce. Najskuteczniej pobiegł na 500 m uzyskując piąty czas. Ósmy w wieloboju był Albert Kołodziejczyk z IUKS 9.

Tomaszowianie znacznie lepiej zaprezentowali się w wyścigu drużynowym zdobywając brązowe medale. Jechali w składzie: Aftyka, Kołodziejczyk i Damian Śmigiel.

Szkoleniowcami tomaszowskich panczenistów są Jolanta Kmiecik i Marek Łakomski.