Remont DW 713 w Tomaszowie. Otwarte rondo im. Dmowskiego i ulica Mościckiego
W środę, 22 grudnia, zgodnie z zapowiedziami otwarto dla ruchu rondo im. Dmowskiego, a także przejazd ulicą Mościckiego Przejezdne są także wszystkie wloty na rondo - ul. Mościckiego, Mireckiego, a także ul. Głowackiego. Trzeba jednak zachować ostrożność, bo drogi nadal są śliskie, zalega na nich śnieg, a dodatkowo na remontowanym odcinku nie położono jeszcze ostatniej warstwy asfaltu.
Otwarcie ronda i przejazdu ulicą Mościckiego oznacza jednocześnie, że rozpoczął się kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 713 przez Tomaszów, a tym samym kolejne zmiany w organizacji ruchu na terenie miasta.
1. Zamknięty dla ruchu osobowego będzie odcinek drogi od ul. Szczęśliwej do mostu na Pilicy wraz z wlotami w drogi boczne. Ruch lokalny dopuszczony będzie na rondzie Dmowskiego i prowadzony małym objazdem na tym rondzie przez ul. Mireckiego do ul. Zgodnej (dalej plac budowy, ale z dopuszczeniem ruchu) przez ul. Majową oraz ul: Zacisze – Niską – Nowy Port – do wcześniej wyznaczonych objazdów.
Na w/w zamkniętym odcinku Mireckiego (od Szczęśliwej do mostu) zachowana będzie możliwość przejazdu: dla pojazdów pow. 3,5 t do lokalnych firm prowadzących działalność gospodarczą (za okazaniem dokumentu uprawniającego do przejazdu), do posesji oraz dla komunikacji zbiorowej.
2. Otwarta dla ruchu będzie ul. Mireckiego: od skrzyżowania z ulicą Głowackiego do Szczęśliwej wraz z rondem Dmowskiego.
3. Utrzymanie ruchu na mostach: na Pilicy oraz między ulicami Anny i Aliny.
4. Nadal zamknięta będzie odcinek ul. Białobrzeskiej (przed przejazdem kolejowym), ul. Radomskiej do skrzyżowania z ul. Młodzieżową. Na w/w odcinkach zachowana będzie możliwość przejazdu: dla pojazdów pow. 3,5 t do lokalnych firm prowadzących działalność gospodarczą (za okazaniem dokumentu uprawniającego do przejazdu), do posesji oraz dla komunikacji zbiorowej.
5. Zniesienie ruchu wahadłowego na ul. Opoczyńskiej.
Otwarcie ul. Mościckiego i ronda Dmowskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MZK
Także od środy, 22 grudnia, w związku z otwarciem przejazdu ulicą I. Mościckiego i Rondem im. R. Dmowskiego autobusy MZK linii nr 6, 8, 9 i 36 zmienią trasy przejazdu:
- linia nr 6 – powrót na ostateczną („starą”) trasę przejazdu czyli od Nowego Portu przejazd ulicami: Niska, Piękna, Jałowcowa, Zacisze, Niska, Mościckiego, Warszawska, Szeroka, E. Orzeszkowej, Zawadzka, (trasa obowiązuje dla obu kierunków przejazdu), (nie obsługiwane będą przystanki przy ulicach B. Głowackiego i św. Antoniego),
- linia nr 8 - powrót na stałą trasę z przejazdem ulicami: B. Głowackiego, Mościckiego (z pominięciem przystanków przy św. Antoniego: Starostwo, DH Tomasz, PSS Społem i Park Rodego) (w związku z likwidacją świateł na ulicy Opoczyńskiej odjazdy z Białobrzeg zostają zmienione),
- linia nr 9 – od dworca do Warszawskiej trasa b/z dalej przejazd ulicami: Mościckiego, Niska, Zacisze, Jałowcowa, Niska, Białobrzeska i dalej dotychczasową trasą, (dla części kursów obowiązuje wariant przejazdu ulicami: Mościckiego, B. Głowackiego, św. Antoniego, Mazowiecka i dalej od ulicy Jałowcowej stałą trasą),
- linia nr 36 – od pl. Kościuszki ulicą Mościckiego do Niskiej i dalej ulicami: Niska, Zacisze, Jałowcowa, Niska, Białobrzeska, Radomska i dalej stałą trasą (z pominięciem przystanków m.in. na Wąwale). Uwaga kurs linii nr 36 z pl. Kościuszki godz.: 7:25 odbywał się będzie jako linia nr 38 – kurs do Brzustowa. Ze względu na zmiany tras ulegną zmianie odjazdy linii nr 6, 8, 9 i 36 z przystanków pośrednich. Korekty kursów linii nr 9 pod UM tj. kurs 15:19 z Ludwikowa opóźniony kurs na godz.: 15:32. Kurs z dworca godz.: 6:43 opóźniony na godz.: 6:48.
Dziennik Zachodni / Wielki Piątek
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?