RKS Lechia - KS Poświętne 4-1 w III rundzie Pucharu Polski. W Tomaszowie konieczna była dogrywka

Grzegorz Piechna był pieczołowicie kryty, a mimo to zdobył dwa gole
Grzegorz Piechna był pieczołowicie kryty, a mimo to zdobył dwa gole Andrzej Wdowski
W rozegranym we wtorek (4 września) meczu III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego RKS Lechia 1923 Tomaszów Maz. pokonała na swoim stadionie przy ul. Nowowiejskiej KS Poświętne 4-1. Żeby wyłonić zwycięzcę konieczna była dogrywka 2x15 min.

W normalnym czasie padł remis 1-1 (1-1). Lechia prowadzenie objęła już w 2 minucie po celnym trafieniu Igora Świątkiewicza. Wyrównał w 39 minucie Łukasz Rak z rzutu karnego.

I wynik już nie uległ zmianie, choć w końcówce pojedynku gospodarze mieli kilka okazji, by rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Już w doliczonym czasie gry najlepszą sytuację miał Kamil Szymczak, ale jego strzał z bliska obronił Maciej Lenarcik.

W dogrywce dominacja Lechii już nie podlegała dyskusji. Piłkarze KS Poświętne walczyli niezwykle ambitnie, ale przewaga fizyczna Lechii była wyraźna.

Na 2-1 wynik w 100 min. podwyższył Grzegorz Piechna, pewnie egzekwując rzut karny. Ten sam zawodnik 10 minut później ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając gola z akcji.

Wynik meczu na 4-1 ustalił w 115 minucie Klaudiusz Król.

Pozostałe mecze III rundy PP dzisiaj (5 września) o godz. 16.30.