Polska biega. Blisko tysiąc biegaczy uczestniczyło w imprezie w OPO w Spale (Zdjęcia)

Blisko 1000 osób uczestniczyło w OPO w Spale w imprezie pod nazwą Polska biega
Blisko 1000 osób uczestniczyło w OPO w Spale w imprezie pod nazwą Polska biega Andrzej Wdowski
Około tysiąca osób stanęło na starcie imprezy popularyzującej sport i bieganie pod nazwą "Polska biega". Odbyła się ona na stadionie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Sygnał do startu, odpalając zabytkową armatę, dał chodziarz Rafał Sikora, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie, trzeci zawodnik Pucharu Europy na dystansie 50 km.

Tradycyjnie do akcji włączył się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Był on organizatorem biegu dla młodzieży szkolnej oraz wszystkich chętnych.

Dzieci z klas IV-VI rywalizowali na dystansie 1300 metrów, natomiast młodzież szkół gimnazjalnych, średnich oraz dorośli do pokonania mieli dystans 2,5 kilometra.

Na tym ostatnim dystansie wśród pań całe podium zajęły reprezentantki Inowłodza. Zwyciężyła Klaudia Bartosik, drugie miejsce zajęła Kamila Micielska, a trzecie Natalia Dzianach.

W zmaganiach panów triumfował Jakub Pierzankowski z Łowicza, drugi był Sławomir Kuc z Opoczna, a trzeci Piotr Koziorowski z Tomaszowa Maz.

W biegu na dystansie 1300 m najszybsi byli przedstawiciele powiatu opoczyńskiego. Wśród dziewcząt wygrała Daria Leśniewska z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie, a wśród chłopców jako pierwszy linię mety minął Bartek Świątek z Szkoły Podstawowej w Kozeninie.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi nagrody rzeczowe, które wręczali im samorządowcy, organizatorzy i zaproszeni goście.

Organizatorzy dla uczestników biegu przygotowali napoje, owoce i potrawy z gilla, a także wiele innych atrakcji i niespodzianek.