Pilica z medalami

Aleksandra Dębowska z KS Pilica wygrała trzy z czterech wyścigów

Aleksandra Dębowska z KS Pilica wygrała trzy z czterech wyścigów Andrzej Wdowski
W Sanoku odbył się finał Pucharu Polski. Rywalizacja wśród pań przebiegała pod dyktando zawodniczek z Tomaszowa

Na torze lodowym w Sanoku odbyły się finałowe zawody w łyżwiarstwie szybkim o Puchar Polski. Zdecydowany prym wiodły w nich zawodniczki KS Pilica zajmując większość czołowych lokat.

Z dobrej strony pokazali się też panczeniści z Tomaszowa Maz., którzy również kilka razy stawali na podium.
Bezsprzecznie najlepszą z zawodniczek Pilicy była Aleksandra Dębowska, która wygrała trzy z czterech startów i raz była druga. Tomaszowianka była najszybsza w dwóch biegach na 500 m uzyskując 43,38 i 44,34 oraz na 1.500 m z czasem 2.18,92.

Drugą lokatę wywalczyła na 3000 m - 4.59,11. Przegrała jedynie z Aleksandrą Goss (Stegny Warszawa), która uzyskała czas 4.52,14.
Po zwycięstwo sięgnęła też Wiktoria Diduch na 1000 m. Pokonała ten dystans w 1.38,83. Trzecia na mecie w tym biegu była Katarzyna Bastrzyk z czasem 1.45,80. Raz na drugim stopniu stała Ewelina Cieślik w biegu na 1500 m - 2.26,71. Ewelina była też trzecia w pierwszym biegu na 500 m z czasem 46,95.

Na trzecim miejscu podium stały też Agata Jabłońska za bieg na 3000 m - 5.07,39 i Magdalena Bożyk, która w drugim wyścigu na 500 m uzyskała 48,76. W czołowej dziesiątce kończyła też wyścigi Weronika Krakowiak. Była siódma na 1500 m - 2.42,21 i ósma na 500 m - 50,81.

W zmaganiach panów niespodzianką była postawa Mateusza Warycha, który był najszybszy w jednym biegu na 1.000 m - 1.18,18 oraz dwukrotnie by drugi na 500 - 38,81 i 1.500 m - 2.01,40. Drugie i trzecie miejsce wywalczył ponadto Michał Łuczyński. Drugi był na 500 m w drugim biegu z czasem 40,32, a trzecią lokatę zajął w wyścigu na 1000 m - 1.22,85.

Sukcesem tomaszowian kończyły się też biegi drużynowe. Rywalizację pań wygrała Pilica I (Dębowska, Cieślik i Jabłońska) z czasem 4.07,20, a Pilica II (Bożyk, Diduch i Bastrzyk) był druga - 4.29,85. Wśród panów górą był Górnik Sanok z czasem 4.29,99. Pilica w składzie: Wójcik, Warych i Bojanowski była druga (5.05,28).