Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsza w tym roku rekrutacja w 25. Brygadzie w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej - ZDJĘCIA

dag
25. Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz.
W 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej odbyło się pierwsze w tym roku wcielenie na szkolenie podstawowe w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej (DZSW). Rekrutacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ochotników z regionu.

Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa w 25. Brygadzie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego w 2023 roku tomaszowscy kawalerzyści zaplanowali aż siedem turnusów szkoleniowych.

To 28 dni szkolenia podstawowego, podczas którego ochotnicy będą poznawać podstawy wojskowego rzemiosła. W programie są zajęcia z taktyki, szkolenia ogniowego, wychowania fizycznego, regulaminów czy musztry. Szkolenie zakończy się egzaminami oraz uroczystą przysięgą wojskową.

Chętni, aby poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę, będą mogli rozpocząć trwające 11 miesięcy szkolenie specjalistyczne. Ochotnicy otrzymują wynagrodzenie na poziomie szeregowych zawodowych, a po jego zakończeniu będą mieli pierwszeństwo w powołaniu do służby zawodowej.

Pierwsze w tym roku wcielenie do 25. Brygady Kawalerii Powietrznej odbyło się 16 stycznia i było to pierwsze w tym roku takie wydarzenie w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Już drugiego dnia, podczas oficjalnej uroczystości rozpoczęcia szkolenia, nowo przybyłym żołnierzom wręczono broń. Ze szkolenia skorzysta kilkudziesięciu ochotników.

Pierwsza w tym roku rekrutacja w 25. Brygadzie w ramach Dobr...

"Trenuj z wojskiem" w Tomaszowie Maz. Gościem był szef MON, ...

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto