Osobowość Roku 2019: nasi laureaci na wysokich miejscach w finale wojewódzkim

Anna Wyrwa-Sadowska
arch. pryw./arch. redakcji
Osobowość Roku 2019: nasi laureaci na wysokich miejscach w finale wojewódzkim. Zwyciężczyni w kategorii działalność społeczna i charytatywna w powiecie nowotomyskim - Dorota Woźniak ostatecznie wygrała także w całej Wielkopolsce (4928 głosów). Wielkie brawa. Z kolei zdobywca tytułu „Osobowość Roku 20189” w kategorii kultura w powiecie wolsztyńskim, w głosowaniu wojewódzkim zajął III miejsce zdobywając w sumie 2644 głosy.

W czwartek, 27 lutego zakończył się finał wojewódzki plebiscytu „Osobowość Roku 2019”, w którym brali udział wszyscy zwycięzcy z miast i powiatów. Laureaci z terenu naszych trzech powiatów: grodziskiego, nowotomyskiego i wolsztyńskiego znaleźli się w ścisłej czołówce Wielkopolski. Gratulujemy!

Możemy być naprawdę dumni z naszych laureatów. W finale wojewódzkim znaleźli się oni bardzo wysoko w rankingu. Zwyciężczyni w kategorii działalność społeczna i charytatywna w powiecie nowotomyskim - Dorota Woźniak ostatecznie wygrała także w całej Wielkopolsce (4928 głosów). Wielkie brawa. Z kolei zdobywca tytułu „Osobowość Roku 20189” w kategorii kultura w powiecie wolsztyńskim, w głosowaniu wojewódzkim zajął III miejsce zdobywając w sumie 2644 głosy. Pozostali nasi laureaci także zostali zauważeni i docenienie w skali Wielkopolskie. Piotr Kania, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii biznes w powiecie nowotomyskim, w województwie otarł się o podium, zajmując ostatecznie IV miejsce. Z kolei wójt Kuślina - Mieczysław Skrzypczak, który w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna wygrał w powiecie nowotomyskim, w finale wojewódzkim zdobył VI miejsce. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: sołtys Karpicka Krzysztof Rozynek zajmując VIII miejsce w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna oraz Michał Budzinski z Grodziska - także VIII miejsce w kategorii biznes.

W marcu odbędzie się wojewódzka gala plebiscytu „Osobowość Roku 2019”, na którą zostaną zaproszeni wszyscy laureaci z miast i powiatów. Na scenie otrzymają piękne statuetki, dyplomy i nagrody. Wręczone zostaną także nagrody dla laureatów wojewódzkich. Galę uświetnią także występy wybranych laureatów w kategorii Kultura.