Ola Krawczyk i Filip Małocha z MKS Tomaszów Maz. zwyciężają w Bełchatowie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (foto)

Ola Krawczyk i Filip Małocha z MKS Tomaszów zwyciężają w Bełchatowie i Aleksandrowie MKS
W Bełchatowie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Dobrze wypadli w nich zawodnicy MKS Tomaszów Maz. Wygrali dwie konkurencje, a w innych wielokrotnie stawali na podium.

W biegu na 80 m ppł. najszybsza była Aleksandra Krawczyk - 12,35 sek., a szóste miejsce zajęła Izabela Myszyńska - 13,61. Obie ustanowiły nowe rekordy życiowe. Iza ponadto trzecia była w skoku w dal - 4.78 m, i tę samą lokatę w skoku wzwyż zajęła Ola z wynikiem 141 cm.

Bardzo dobrze tomaszowianki pobiegły na dłuższych dystansach. Amelia Piwowarska finiszowała na drugiej pozycji na 2 km - 7.19,25, a na 1 km Julia Bogusławska była czwarta - 3.33,32.

W rywalizacji chłopców w konkursie rzutu dyskiem triumfował Filip Małocha - 43.79 m, a na drugim miejscu z rekordem życiowym uplasował się Wiktor Wnętrzak, osiągając 41.12 m.
Filip z Wiktorem pobili też rekordy życiowe w pchnięciu kulą (5 kg), zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Ich wyniki to 11.10 i 9.62 m.

W punktacji klubowej po 30 konkurencjach MKS Tomaszów Maz. zajął siódme miejsce na 32 sklasyfikowane klubu.

Wcześnie zawodnicy MKS Tomaszów startowali w mistrzostwach Aleksandrowa Łódzkiego. Złote medale zdobyli: na 80 m ppł. Aleksandra Krawczyk i w rzucie dyskiem Filip Małocha, druga w biegu na 80 m ppł. i w skoku w dal była Iza Myszyńska, a trzeci w rzucie dyskiem był Wiktor Wnętrzak.

Trenerami młodzieży MKS są Beata Goździk i Arkadiusz Lechowicz.