Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na DW 715. Mieszkaniec gminy Koluszki miał ponad 3 promile

Dag, KPP Tomaszów Maz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Archiwum NaM
Dzięki interwencji mieszkańców powiatu łódzkiego - wschodniego udało się zatrzymać pijanego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że 32-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Koluszki miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna wcześniej doprowadził do kolizji drogowej - zderzył się z volkswagenem na DW 715 i uciekł z miejsca zdarzenia.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na DW 715

Wczoraj, 7 kwietnia, około godziny 20:00, oficer dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy.

Na miejsce skierowani zostali tomaszowscy policjanci. Jak ustalili, dwoje mieszkańców powiatu łódzkiego - wschodniego jadąc drogą wojewódzką DW nr 715 byli świadkami zdarzenia drogowego. Z ich relacji wynikało, że kierowca opla jadąc w kierunku Budziszewic doprowadził do zderzenia z volkswagenem. Nie zatrzymał się jednak i odjechał z miejsca zdarzenia.

Mieszkańcy powiatu łódzkiego - wschodniego zawiadomili policję i jechali za nim do momentu, aż zatrzymał się na pobliskiej stacji paliw.
- Tam ujęli mężczyznę i przekazali interweniującym policjantom
- relacjonuje tomaszowska komenda policji. - Badanie alkomatem 32-letniego mieszkańca gminy Koluszki kierującego oplem wykazało, że miał on w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Amator jazdy na ,,podwójnym gazie” stracił już prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

To kolejne zdarzenie gdzie inni uczestnicy ruchu drogowego wykazali się czujnością i poczuciem praworządności. Widząc zagrożenie, natychmiast zareagowali. - Dzięki takim wzorowym postawom wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na drogach - komentuje tomaszowska policja. - Eliminowanie z nich potencjalnych "zabójców” jest priorytetem. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Droga księżycowa w Gdyni, czyli Marszewska Góra

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto