Młodzicy Pilicy zdeklasowali rywali na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kręglarstwie. Udane zakończenie sezonu (FOTO)

aw
Młodzicy Pilicy w kręglarstwie zdeklasowali rywali w Brzesku
Młodzicy Pilicy w kręglarstwie zdeklasowali rywali w Brzesku KS Pilica
Na kręgielni w Brzesku (woj. małopolskie) odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kręglarstwie. Świetnie wypadli w nich zawodnicy tomaszowskiej Pilicy, którzy wręcz zdeklasowali rywali.

Zawody te rozgrywane są pomiędzy trzema województwami: łódzkim, śląskim i małopolskim. Województwo łódzkie reprezentowane było przez zawodników Pilicy Tomaszów, śląskie przez KS Polonia Łaziska Górne, a małopolskie przez KS BOSiR Brzesko. Zawody były rozgrywane w konkurencjach indywidualnych, a także par młodzików i młodziczek oraz par mieszanych.

Zawodnicy Pilicy zdeklasowali pozostałe województwa zajmując czołowe miejsca we wszystkich konkurencjach i kategoriach.

W konkurencji indywidualnej tomaszowskie młodziczki zajęły kolejno 6 miejsc: 1. Małgorzata Kompa 507 kręgli, 2. Kornelia Kujda 498, 3. Karolina Wołczyk 493, 4. Aleksandra Skoneczna 486, 5. Oliwia Mąkola 460, 6. Julia Karp 458, 8. Aleksandra Przybyła i 10. Kinga Klimek przed zawodniczkami z Brzeska i Łazisk.

Michał skalski wygrał zawody indywidualnie wśród młodzików z nowym rekordem życiowym 555 kręgli, przed Gabrielem Zastawnikiem i Rafałem Zastawnikiem obaj z Brzeska, Norbert Kolecki był 5, a Maciej Wojtaszek 7.

W konkurencji par z Pilicy startowały cztery pary młodziczek i jedna młodzików. Dziewczęta zajęły miejsca od 1 do 4. Pierwsze miejsce Małgorzata Kompa i Karolina Wołczyk, 2 Kornelia Kujda i Oliwia Mąkola, 3 Aleksandra Przybyła i Aleksandra Skoneczna, 4 Julia Karp i Kinga Klimek przed zawodniczkami z Łazisk Górnych.
Jedyna męska para Pilicy Skalski-Kolecki zajęła 1 miejsce.

Gorzej trochę było w tandemach mieszanych, których Pilica mogła wystawić 3. Zajęły one 2 miejsce Małgorzata Kompa z Michałem Skalskim za tandemem z Łazisk Górnych Julia Skutela, Jakub Erkier, a przed tandemem z Brzeska Izabela Cebula, Gabriel Zastawnik.

Województwo łódzkie zajęło pierwsze miejsce zdobywając 33 punkty SSM przed Polonią Łaziska Górne 13 pkt i BOSiR-em Brzesko 10 pkt.

Tymi zawodami reprezentanci Pilicy zakończyli bardzo owocny sezon 2018/19. Gratulacje dla zawodników i ich trenera Tomasza Cichowskiego.