Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym. Złoto i dwa brązowe medale dla zawodników Pilicy Tomaszów Maz. (FOTO)

aw
Złoto i dwa brązowe medale dla kręglarzy Pilicy w MP jun. mł.
Złoto i dwa brązowe medale dla kręglarzy Pilicy w MP jun. mł. KS Pilica
Złoto i dwa brązowe medale wywalczyli zawodnicy Pilicy Tomaszów Maz. podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym, rozegranych w dniach 29-31 marca w kręgielni sportowej w Gostyniu.

Pilicę reprezentowała czteroosobowa drużyna juniorek mł. i czteroosobowa drużyna juniorów mł.
W piątek 29 marca rozgrywane były mistrzostwa drużynowe, par oraz kwalifikacje indywidualne.
Drużyna juniorów w składzie: Szymon Kosz, Filip Skalski, Dawid Adamski i Dominik Cyniak wywalczyła brązowy medal, a drużyna juniorek w składzie: Katarzyna Paduszyńska, Daria Zdulska, Nikola Przybyła i Wiktoria Król zajęła 5 miejsce.
Para juniorek: Paduszyńska - Zdulska zajęła 11 miejsce, a Król - Przybyła 12. Para juniorów: Kosz - Adamski wywalczyła 4 miejsce, a Skalski - Cyniak - 8.

Do finału indywidualnego zakwalifikowali się: Kosz na 3 miejscu, Skalski 8, Paduszyńska 16 i Przybyła 20.

W sobotę (30 marca) odbyły się starty sprintów, w których Kosz zajął 5, a Zdulska 8 miejsce oraz tandemów mieszanych, w których tandem Kosz -Zdulska wywalczył złoty medal, okraszony nowym rekordem Polski 297 pkt. Poprzedni rekord 295 pochodził z 2009 roku. Trzeba dodać, że złoty medal w tandemach 4 rok z rzędu zostaje w Pilicy.

W niedzielę (31 marca) odbyły się finały indywidualne, w których Szymon Kosz wywalczył brązowy medal. Finał był bardzo emocjonujący, gdyż jeszcze w czwartym secie na 6 startujących, 5 zawodników miało szansę na zdobycie złotego medalu. Ostatecznie wygrał Jakub Kuryło z BOSiR-u Brzesko przed Patrykiem Dworczykiem z OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Szymonem Koszem z Pilicy. Skalski został sklasyfikowany na 10 pozycji.

W punktacji medalowej Pilica znalazła się na 3 miejscu, w punktacji medalowej województw Łódzkie zajęło 2 miejsce, w punktacji klubowej Pilica zajęła 4 miejsce, a w punktacji województw Łódzkie zajęło 2 miejsce.

Przy okazji zawodów niektórzy zawodnicy dostali powołania do kadry narodowej na mistrzostwa świata w czeskich Rokicanach. Wśród nich był zawodnik Pilicy Szymon Kosz.

Kręglarzy Pilicy do startu w mistrzostwach Polski przygotowywał trener Tomasz Cichowski

Trenerzy i zawodnicy bardzo dziękują sponsorom bez których wyjazd byłby niemożliwy, a są to: Zakład Optyczny B.W. Olejniczak, Mesgo Poland, Artom Budownictwo Spółka z o.o., Zakład Budowlany J.Lasota

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani