Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym. KS Pilica z medalami [ZDJĘCIA]

Dag, mat. KS Pilica
W Tucholi odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym. Na zawodach dobrze zaprezentowali się reprezentanci KS Pilica Tomaszów Maz.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym w Tucholi

W dniach 14-16 sierpnia na kręgielni sportowej w Tucholi odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym. KS Pilica reprezentowała pięcioosobowa drużyna juniorek mł. i czteroosobowa drużyna juniorów mł.

W piątek 14 sierpnia rozgrywane były mistrzostwa drużynowe, par oraz kwalifikacje indywidualne. Drużyna juniorek w składzie: Daria Zdulska, Nikola Przybyła, Aleksandra Przybyła i Karolina Wołczyk zdobyła srebrny medal, a drużyna juniorów w składzie: Dawid Adamski, Filip Skalski, Michał Skalski i Maciej Wojtaszek zdobyła 4. miejsce.

Para juniorek: Zdulska i Nikola Pzybyła zajęła 4. miejsce, a Aleksandra Przybyła i Wołczyk 5. lokatę.

Para juniorów: Adamski, Michał Skalski zajęła 5 miejsce, a Filip Skalski i Wojtaszek 12.

Do finału indywidualnego zakwalifikowali się: A. Przybyła na 2 miejscu, Zdulska na 4, Nikola Przybyła 12 i Wiktoria Król 14. Michał Skalski 6, Adamski 14, Filip Skalski 22 i Wojtaszek 26. Do finału nie zakwalifikowała się tylko Wołczyk.

W sobotę 15 sierpnia odbyły się starty sprintów, w których Daria Zdulska wywalczyła złoty medal, A. Przybyła 7 miejsce, Wołczyk 9, M. Skalski 12, Adamski 16, oraz tandemów mieszanych, w których tandem Wołczyk - Adamski zajął 5 miejsce, a N.Przybyła i F. Skalski 9.

Dzień później odbyły się finały indywidualne, niestety nie udane dla piliczan.

A. Przybyła spadła na 4. miejsce, Zdulska na 12, Król awansowała na 10, N.Przybyła spadła na 15. Adamski awansował na 9, M.Skalski spadł na 12, F.Skalski na 21, Wojtaszek pozostał na 26.

W punktacji medalowej Pilica zajęła 4. miejsce, w punktacji medalowej województw Łódzkie zajęło 3. miejsce, w punktacji klubowej Pilica zajęła 2 miejsce zdobywając 41,5 pkt SSM, w punktacji województw Łódzkie zajęło 2 miejsce.

Zawody trochę nie udane pod względem zdobytych medali, ale dorobek punktowy okazał się całkiem niezły. Brak formy spowodowany pandemią (pierwotnie zawody miały się odbyć 20-23.03.) odcisnął mocne piętno. Przesunięcie zawodów na okres wakacji również nie sprzyjało dobrym wynikom.

Trenerzy i zawodnicy bardzo dziękują sponsorom: Zakład Optyczny B.W. Olejniczak, Mesgo Poland, Artom Budownictwo Spółka z o.o., Zakład Budowlany J.Lasota.

Specjalne podziękowania należą się firmie przewozowej "Konrad" pana Dębca, która nam bardzo pomogła w zorganizowaniu wyjazdu.