Łyżwiarstwo szybkie: O medale na torze Pilicy

W najbliższy weekend do Tomaszowa Maz. zjadą najlepsi polscy panczeniści, by walczyć o medale w mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców w wieloboju.

W oba dni zmagania zawodników rozpoczynać się będą o godz. 10. W sobotę rozgrywane będą wyścigi na 500 m kobiet i mężczyzn, 3 km pań i 5 km panów. Także cztery biegi zaplanowano na niedzielę - 1500 m K i M, 5 km K i 10 km M.

W miniony weekend zawodnicy Pilicy ścigali się w Pucharze Polski w Zakopanem. Wśród pań dwukrotnie drugie lokaty zajęły Aleksandra Dębowska na 1500 m - 2.14,35 i Ewelina Cieślik na 1 km - 1.29,06. Na 500 m trzecia była Karolina Domańska-Ksyt - 42,55.

Wśród panów drugi na 1500 m był Roland Cieślak - 1.54,88, a na 1 km trzecie miejsce zajął Mateusz Warych - 1.16,84. Mateusz był czwarty na 500 m - 38,76 i tę lokatę zajął Roland na 3 km - 4.01,75. Czwarty był też Arkadiusz Bastrzyk na 1 km, bijąc czasem 1.17,70 rek. życ.