Lekkoatletyka: 20. Bieg Sylwestrowy

Andrzej Wdowski
Na stracie biegu stanęło ponad  90 uczestników, ale dominowała młodzież
Na stracie biegu stanęło ponad 90 uczestników, ale dominowała młodzież Materiały organizatorów
Ponad 90 uczestników wystartowało w Idzikowicach w masowej imprezie. Zdecydowanie dominowała młodzież

Agata Krzysztofik i Tomasz Gwarek zostali zwycięzcami 20. Biegu Sylwestrowego w Idzikowicach. Triumfowali na najdłuższym dystansie 10 km. Gwarek uzyskał czas 34 min. 27 sek. W imprezie uczestniczyło ponad 90 zawodników, w tym 55 w grupach najmłodszych. Przeważali biegacze z naszego terenu.

Biegi rozgrywano w różnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy mieli do pokonania od 200 m do 10 km. Ten ostatni dystans pokonywali zawodnicy najstarsi. Oto najlepsi.
Do 30 lat - 1. Robert Wetoszka, 2. Jacek Wojtarek, 3. Robert Frączyk, 31-40 lat - 1. Tomasz Gwarek, 2. Piotr Knop, 3. Robert Kwapisz, powyżej 40 lat - 1. Krzysztof Soból, 2. Paweł Wiktorowicz, 3. Sławomir Michoń.

Wśród dzieci do lat 7 wygrali Aleksa Sochacka i Miłosz Bielas, w rywalizacji 8-11-latków najszybsi byli Daria Leśniewska i Jakub Zięba, w kategorii 12-14 lat zwyciężyli Łucja Wiktorowicz i Dawid Fiderek, a w zmaganiach 15-18-latków na najwyższym stopniu podium stanęli Patrycja Czarnecka i Sławomir Kuc. Pokonywali oni odpowiednio dystanse 200, 500, 1000 i 2000 metrów.

Najstarszym zawodnikiem był 70-letni Ireneusz Płusa. Uczestnikiem imprezy był Zdzisław Piekarski. Jako jedyny brał on udział we wszystkich 20. biegach, za co został przez organizatorów z TKKF Ceemka Idzikowice, specjalnie uhonorowany. Zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca dostali medale i nagrody rzeczowe. Organizatorzy dziękują Piotrowi Tomczykowi, komendantowi SOK Idzikowice, za pomoc w organizacji i podsumowaniu jubileuszowego biegu.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?