Lechia - Warta Działoszyn 7-0. Trzy gole Pawła Zięby, dwa Marcina Mireckiego... (Zdjęcia)

Lechia - Warta 7-0. Trzy gole Pawła Zięby
Lechia - Warta 7-0. Trzy gole Pawła Zięby Andrzej Wdowski
Strzelecką kanonadę urządzili sobie dzisiaj (24 kwietnia) piłkarze Lechii Tomaszów, którzy na stadionie przy ul. Nowowiejskiej w kolejnym meczu o mistrzostwo III ligi pokonali Wartę Działoszyn aż 7-0, prowadząc po 45 minutach już 6-0. Dwie bramki zdobył m.in. Marcin Mirecki, który ma już na swoim koncie 20 goli i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji najlepszych III-ligowych strzelców. Najskuteczniejszym graczem Lechii był jednak Paweł Zięba, który trzykrotnie pokonał bramkarza z Działoszyna.

7-0 - Paweł Zięba, 57 min.
Wynik mówi sam za siebie. Marcin Mirecki zdobył w tym pojedynku dwa gole i miał ogromny udział przy pozostałych bramkach zdobytych przez jego kolegów, dogrywajac im idealnie piłki. Miro miał jeszcze co najmniej trzy wyśmienite okazje, ale zabrakło mu trochę precyzji przy uderzeniach piłki.

Gości, choc przegrali wysoko, pochwalić trzeba za otwartą grę, przez co kibice obejrzeli ładne widowisko piłkarskie i co najważniejsze aż 7 goli. Do przerwy piłkarze Warty mieli dwie doskonałe okazje, ale raz efektownie interweniował Patryk Grejber, a za drugim razem napastnik Warty nie trafił w światło bramki, posyłając piłkę tuż przy słupku.

W najbliższą środę (27 kwietnia) Lechia grać będzie w Pucharze Polski. W Skierniewicach jej rywalem będzie tamtejsza Unia. Mecz rozpocznie się o godz. 17.

O tej samej porze Lechia rozpocznie mecz w sobotę (30 kwietnia) z Urusem w Warszawie, tym razem o kolejne punkty w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi.