Lechia Tomaszów Maz. - Gwardia Wrocław 3:0. Wspaniała oprawa meczu w hali Samochodówki. MVP - Dawid Ogórek (FOTO+FILM)

Lechia - Gwardia Wrocław 3:0. Wspaniała oprawa meczu
Lechia - Gwardia Wrocław 3:0. Wspaniała oprawa meczu Andrzej Wdowski
Trzeci mecz Lechii Tomaszów Maz. rozegrany w tym tygodniu w hali Samochodówki i trzeci wygrany w stosunku 3:0. Tym razem podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy pokonali dzisiaj (9 listopada) w meczu o mistrzostwo I ligi Gwardię Wrocław. Spotkaniu nadano wspaniałą oprawę. Zgromadzeni w hali kibice odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a na płycie boiska rozciągnęli na całej jego długości biało-czerwoną flagę.

Do tej wspaniałej atmosfery dostroili się tomaszowscy siatkarze, którzy w trzech setach do 19, 25 i 22 pokonali rywali z Wrocławia. Goście tylko w secie trzecim napędzili gospodarzom trochę strachu, obejmując w końcówce prowadzenie 22:19. Ale zawodnicy niesieni chóralnym dopingiem swoich fanów decydujące piłki rozegrali po mistrzowsku i wygrali tego seta do...22. Gości w zasadzie w końcówce wykończył Paweł Stabrawa, popisując się kilkoma mocnymi i skutecznymi atakami.

Nie on jednak został MVP tego meczu, a nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania odebrał libero Lechii Dawid Ogórek.

Lechia grała w składzie: Bartłomiej Neroj (5), Kamil Gutkowski (9), Paweł Stabrawa (23), Przemysław Toma (5), Michał Błoński (6), Bartłomiej Janus (4), Dawid Ogórek (l), Mateusz Kańczok (1), Adam Kącki, Krzysztof Pigłowski. Trener Bartłomiej Rebzda.
Wśród gości najskuteczniejsi byli: Arkadiusz Olczyk (11), Krzysztof Gibek (10), Łukasz Lubaczewski (9) i Kacper Wnuk (8).

Mecz Lechii z Gwardią wywołał w Tomaszowie Maz. bardzo duże zainteresowanie. Sprzedane zostały wszystkie bilety i karnety jakie gospodarze przygotowali na ten pojedynek.

Na trybunach zasiadło wielu znanych byłych siatkarzy Lechii, jak chociażby Marek Hertel, obecny prezes ŁZPS, Stefan Czyżewski i Franciszek Pirh. Niedawnych kolegów z parkietu oglądał w akcji też Wiktor Musiał, który wczoraj grał w Olsztynie ze swoim GKS Katowice. Niestety, jego zespół przegrał to spotkanie 2:3.

Miłym akcentem dzisiejszego pojedynku było wręczenie libero Gwardii Adrianowi Mihułce prezentu od tomaszowskich kibiców, którzy podziękowali mu za występy w barwach Lechii w poprzednim sezonie.

Kolejny i następny mecz Lechia również rozgrywać będzie w hali Samochodówki.
Już w środę, 13 listopada, tomaszowianie ponownie zmierzą się z Gwardią Wrocław. Tym razem stawką będzie awans do III rundy Pucharu Polski. Mecz rozpocznie się o godz. 18.

Natomiast w sobotę, 16 listopada, o godz. 17 Lechia w hali ZSP 3 w walce o ligowe punkty podejmować będzie MCKiS Jaworzno.

Liczymy, że ten zwycięski serial w wykonaniu siatkarzy Lechii trwał będzie nadal...