Lechia - Pelikan Łowicz 1-0. Nowe trybuny już na mecz Lechii z Widzewem na 28 sierpnia (FOTO)

Andrzej Wdowski
Lechia - Pelikan 1-0
Lechia - Pelikan 1-0 Andrzej Wdowski
W ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją sezonu w III lidze, piłkarze tomaszowskiej Lechii pokonali dzisiaj (30 lipca) na stadionie przy ul. Nowowiejskiej Pelikana Łowicz 1-0. Zwycięskiego gola w drugiej połowie z rzutu karnego, po faulu na Jardelu Cruzie, zdobył Marcin Mirecki.

Trener Grzegorz Wesołowski ustawił zespół już pod kątem III-ligowych zmagań. Na boisku po przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się od początku meczu Mateusz Broź. Grali też wszyscy pozostali gracze Lechii.

W II połowie na boisko wybiegł młody gracz z SMS Łódź, którego trener Lechii poddał sprawdzianowi. Szkoleniowcy i działacze Lechii wciąż szukają jeszcze do gry młodzieżowców. Testowany piłkarz z Łodzi zrobił dobre wrażenie. Dobre wrażenie pozostawiły po sobie także oba zespoły.

Kiedy seniorzy rozgrywali sparing, na bocznym boisku odbywały się konkursy sprawności i umiejętności piłkarskich przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Rywalizowano m.in. w slalomie z piłką i w strzałach do celu.
Na najlepszych czekały nagrody i gadżety przygotowane przez kierownictwo Lechii. Rozlosowano też trzy karnety dla dorosłych kibiców tomaszowskiej drużyny.

Kibicom, którzy przyszli na sparing z Pelikanem boisko Lechii wydało się bardzo duże. Takie wrażenie można było odnieść po rozebranej trybunie głównej. Od razu na obiekcie zrobiło się przestronniej i estetyczniej.

Nowa trybuna główna pojawi się jednak bardzo szybko. Ma być gotowa na III-ligowy mecz Lechii z Widzewem Łódź, który odbędzie się w niedzielę (28 sierpnia). We wtorek (2 sierpnia) ma nastąpić otwarcie ofert na budowę tej trybuny.

Będzie ona niemal identyczna jak ta która wybudowana została w Niecieczy. Składać się będzie z kilku elementów. Zasiąść na niej będzie mogło 1000 kibiców.