Lechia gra w Karczewie z Mazurem. To jej ostatni mecz w tej rundzie

Dariusz Śmigielski
W środę w przełożonym z 13. kolejki meczu III ligi RKS Lechia 1923 Tomaszów Maz. grała w Otwocku ze Startem. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lechii, która pokonała gospodarzy 2-1 (1-1). Gole dla tomaszowian zdobyli Kamil Szymczak w 41. minucie i Kamil Cyran w 58. minucie.

Podopieczni trenera Aleksandara Majicia niespecjalnie zaczęli to spotkanie i w 18. minucie stracili bramkę.

- Gospodarze rozpoczęli dynamicznie, a my zbyt zachowawczo - mówi Adam Król, dyrektor Lechii. - Po utracie bramki zaczęliśmy jednak grać zdecydowanie lepiej. Nasza druga linia przechwytywała coraz więcej piłek, dzięki czemu mogliśmy wyprowadzać akcje ofensywne.

Do przerwy tomaszowianie stworzyli dwie dobre sytuacje, z których jedną po prostopadłym podaniu Cyrana zamienił na gola Szymczak. Przy drugiej okazji Cyran zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i bramkarz Startu ją przechwycił.

Drugi gol dający Lechii trzy punkty padł po uderzeniu Cyrana. W tym przypadku dokładnym podaniem popisał się Daniel Potakowski.

- Mecz był średni - ocenia dyrektor Lechii. - Toczył się na grząskim, ale dobrze przygotowanym przez gospodarzy boisku. Najważniejsze, że był dla nas zwycięski.

Pozostałe nasze zespoły przełożone mecze z 13. kolejki rozegrają 17 listopada. Omega Kleszczów podejmować będzie na własnym stadionie WKS Wieluń, natomiast piłkarzy Włókniarza Zelów czeka wyjazdowy pojedynek z Orłem w Wierzbicy. Oba pojedynki rozpoczną się o godz. 13.

Podopieczni trenera Tomasza Jaworskiego powinni sobie z WKS poradzić, trudniejszą przeprawę z pewnością mieć będą gracze Jacka Berensztajna, choć i zelowian stać nawet na zgarnięcie kompletu punktów.

Już jutro (10 listopada) nasi trzecioligowcy oficjalnie zakończą rundę jesienną. Przed własną publicznością w 15. kolejce zagrają ekipy Omegi i Włókniarza, natomiast tomaszowianie wyjadą do Karczewa na spotkanie z Mazurem. Wszystkie pojedynki rozpoczną się o godz. 13.

Najciekawiej zapowiada się mecz w Kleszczowie, gdzie czwarta w tabeli Omega podejmować będzie trzeciego Sokoła Aleksandrów. Oba zespoły dzielą cztery punkty.
Sokół imponuje grą swojej defensywy, która pozwoliła rywalom na zdobycie zaledwie siedmiu bramek. Omega straciła ich dwa razy więcej. Skuteczność obu ekip jest na tym samym poziomie (23-22).