Lechia - AZS Łódź 3-0. Emocje tylko w secie trzecim. W sobotę Lechia jedzie do Caro Opoczno (FOTO)

Lechia - AZS Łódź 3-0. W sobotę mecz w Caro
Lechia - AZS Łódź 3-0. W sobotę mecz w Caro ks lechia
W kolejnym meczu o mistrzostwo II ligi siatkarze Lechii Tomaszów Maz. pokonali na własnym parkiecie AZS Łódź 3-0. Emocje były jedynie w secie trzecim. W sobotę (12 listopada) podopieczni trenera Tomasza Migały grają w Opocznie przeciwko miejscowemu Caro.

Środowy (9 listopada) mecz przeciwko AZS Uniwersytet łódzki zapowiadał się jako mecz "do wygrania". Od początku, gra układała się bardzo dobrze i trener Tomasz Migała dokonał dwukrotnie podwójnej zmiany. Szansę do gry otrzymali zawodnicy rzadziej ostatnio występujący, za Bartłomieja Neroja i Wiktora Musiała, na placu gry pojawili się Patryk Kucharski i Damian Migała. Lechia gładko pokonała AZS w dwóch pierwszych setach do 20 i 14.

Dopiero trzecia odsłona przyniosła więcej emocji. Od początku to AZS wyszedł na prowadzenie i dość długo utrzymywał 2 - 3 punktową przewagę nad Lechią. Należało się spodziewać takiego obrotu sprawy, gdyż po łatwych zwycięstwach w dwóch pierwszych partiach, w szeregi Lechii wkradło się rozluźnienie.

Przy stanie 17:14 dla AZS trener Migała poprosił o czas. Po tej przerwie Lechia wróciła do swojej gry przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść po dramatycznej walce na przewagi 26:24.

Lechia grała w składzie: Bartłomiej Neroj (k), Michał Mysera, Maciej Janikowski, Michał Cymerman (l), Jakub Guz, Mariusz Pruski, Rafał Obermeler, Patryk Kucharski, Patryk Laskowski, Szymon Szewczyk (l), Damian Migała, Daniel Reszka, Mikołaj Kubryn, Bartłomiej Pająk.

Sztab szkoleniowy: Tomasz Migała, Bartłomiej Rebzda, Andrzej Zając, Wojciech Dębiec

Już w sobotę (12 listopada) tomaszowian czeka kolejny pojedynek. Tym razem liderowi spróbuje stawić czoła Caro Team. Mecz rozegrany zostanie w Opocznie w hali ZSS nr 3. Początek pojedynku godz. 18. Z pewnością sporo fanów Lechii pojedzie na to spotkanie.

Zespół Caro w środowym spotkaniu pokonał na wyjeździe Dragona Dobre 3:0 (25,27,16). W dwóch pierwszych partiach emocji nie brakowało i podopieczni trenera Marka Hertela wygrali je na przewagi. Ostatni set to już była gra do jednej bramki.