Karate: Michał Bąbos mistrzem

Michał Bąbos (drugi od lewej) zdobył dwa medale mistrzostw Polski, w tym ten najcenniejszy Paweł Walczak
W miniony weekend w Obornikach Wielkopolskich k. Poznania odbyły się XXXII Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate

Bardzo dobrze w tej imprezie zaprezentowali się tomaszowscy karatecy z sekcji karate Bonsai UKS Dwójka pod kierownictwem trenera Pawła Walczaka.
W imprezie wystartowało blisko 200 zawodników z 40 klubów z całej Polski. Konkurencja była więc ogromna.

Najlepszym zawodnikiem w tomaszowskiej ekipie okazał się debiutujący w krajowym czempionacie w konkurencji kumite - Michał Bąbos, startujący w kategorii +84 kg.
- Michał był najmłodszym oraz najmniej "rosłym" uczestnikiem tej kategorii co nie przeszkodziło mu w rywalizacji ze starszymi i potężniejszymi przeciwnikami - mówi trener Walczak. - Stoczył pięć bardzo dobrych pojedynków i zasłużenie zdobył tytuł mistrza Polski. W drodze do złotego medalu pokonał kilku doświadczonych zawodników, w tym aktualnego i byłego reprezentanta kraju.

Tomaszowianie mogli cieszyć się również z drugiego medalu Michała, tym razem w prestiżowej kategorii open. Tym razem uplasował się on na trzecim stopniu podium.
Brązowy medal, również swój pierwszy na tej rangi imprezie, zdobył Filip Pająk. Walczył on w kategorii -75 kg. Uległ tylko aktualnemu mistrzowi Polski Dariuszowi Tuszyńskie mu z Łodzi.

Z dobrej strony w Obornikach Wielkopolskich pokazała się również tomaszowianka Kinga Turlińska. W kategorii -61 kg wywalczyła ona wysokie piąte miejsce.