Karate: 17 medali tomaszowian

Tomaszowianki to nie tylko świetne zawodniczki, ale również, co widać na zdjęciu, piękne dziewczyny... Andrzej Wdowski
To był niezwykle udany start tomaszowskich karateków. Podczas rozegranych w Łodzi zawodów o Grand Prix Polski zdobyli oni aż 17 medali, zajmując w tej klasyfikacji czwarte miejsce.

W tej prestiżowej imprezie pod wodzą trenerów Pawła Walczaka i Piotra Szczepaniaka wystąpiło dwudziestu zawodników sekcji karate Bonsai "Dwójka". Oprócz nich w imprezie udział wzięły również kluby ze Słowacji, Czech, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Gruzji, Danii, Egiptu i Polski.

Z tomaszowian na najwyższym stopniu podium stanęli: w juniorach - Kinga Turlińska (59 kg), Filip Pająk (69 kg) i w kadetach Mikołaj Skoneczny (70 kg), po srebrne krążki sięgnęli: kadet Arkadiusz Gmaj (63 kg) i młodzik Mateusz Menke (45 kg kumite), natomiast brązowe medale wywalczyli: w juniorach Edyta Żerek (59 kg), Michał Bąbos (76 kg), Wojciech Słomian (61 kg), w kadetach Wojciech Janiec (63 kg) oraz w młodzikach (kumite): Michał Żerek, Ola Więcek, Ada Traczyk (45 kg) i Zuzanna Felińska (plus 45 kg).

W konkurencjach drużynowych plon tomaszowian również był bardzo okazały. W kumite drużynowym juniorów ekipa Bonsai w składzie: Wojciech Słomian, Filip Pająk, Michał Bąbos i Paweł Strojny wywalczyła złote medale. W finale pokonała drużynę gospodarzy.

W ślady starszych kolegów poszli również młodzicy. Drużyna w składzie: Rafał Gmaj, Mateusz Menke, Adrian Seliga i Michał Żerek po dramatycznych bojach z dwoma po kolei drużynami Harasuto Łódź (gospodarze) i w finale z Championem Łódź również stanęła na najwyższym stopniu podium.

Po drugie miejsce sięgnęły juniorki: Kinga Turlińska, Edyta Żerek i Paulina Maciejek, od postawy której w meczu z Tora Legnica w półfinale, zależało wejście zespołu do czołowej dwójki. W finale dziewczęta z Bonsai uległy aktualnym mistrzyniom Polski w tej konkurencji - Kumade Łódź.

Drużyna kadetów w składzie: Arkadiusz Gmaj, Mateusz Kołodziejczyk, Mikołaj Skoneczny i Radosław Szmidel zdobyła trzecie miejsce, choć wyniki nie oddają dramaturgii poszczególnych walk jakie stoczyli.

- Biorąc pod uwagę prestiż zawodów start naszych podopiecznych należy uznać za bardzo dobry - podsumowuje trener Paweł Walczak. - Zawodnicy wypełnili nasze wcześniejsze założenia i to przyniosło piękny efekt w postaci zwycięskich walk.