Jest praca dla Ukraińców w Tomaszowie i okolicy. Czeka około 100 ofert pracy

bead
Udostępnij:
W Urzędzie Pracy w Tomaszowie Mazowieckim jest już około 100 ofert pracy dla obywateli, którzy uciekli z Ukrainy. Są również pierwsze osoby zainteresowanie podjęciem pracy. Niestety trzeba czekać na przepisy, które wskażą, jak zgodnie z prawem zatrudniać uchodźców.

Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie Mazowieckim uruchomił Punkt Informacyjny dla uchodźców z Ukrainy, którzy chcą podjąć zatrudnienie. Znajduje się on w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. św. Antoniego 27 na parterze, w pok. nr 39 (od wejścia głównego) i w pok. 17 (wejście od parkingu).

W chwili obecnej PUP w Tomaszowie Mazowieckim dysponuje bazą pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem uchodźców z Ukrainy. Proponują oni pracę na następujących stanowiskach: pakowacz, pracownik produkcji, drobiarz, kucharz, pokojowa, opiekun osób starszych, pracownik przy zbiorze pieczarek, pracownik garmażu, pomocnik piekarza, pomocnik cukiernika (łącznie około 100 miejsc pracy).

PUP oczekuje na przepisy, które będą określały, w jaki sposób zgodnie z prawem będzie można zatrudniać uchodźców z Ukrainy. Do PUP zgłosiły się już pierwsze osoby z Ukrainy zainteresowane pracą. Po wejściu w życie odpowiednich przepisów zostaną one skontaktowane z pracodawcami.

PUP oczekuje również na przepisy dotyczące możliwości rejestracji uchodźców z Ukrainy jako osób bezrobotnych. Po wejściu w życie specustawy rejestracja odbywać się będzie w siedzibie Urzędu, na parterze, w pok. 38, 38A. Możliwa jest również rejestracja poza siedzibą Urzędu, w miejscu pobytu uchodźców, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów.

Podmioty, które chcą zaoferować pracę dla Ukraińców, proszone są o kontakt w PUP z:

  • Anną Tomkowską – Kierownikiem Działu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego – tel. 44 710-06-52 lub mail: [email protected]
  • Renatą Niedźwiecką - Kierownikiem Działu do Spraw Cudzoziemców – tel. 44 710-06-52 wew. 37 lub mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jest projekt zmian w kodeksie pracy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie