Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Imprezy, wydarzenia na weekend 4-6 listopada w Tomaszowie i regionie. Sprawdź, co będzie się działo!

Dg
Hubertus myśliwski w Spale, wystawa Mirka Bernackiego, specjalna ślizgawka w Arenie Lodowej, stand-up w Ęklawie, nowości w kinie - te i wiele innych ciekawych wydarzeń zaplanowano na weekend 4-6 listopada w Tomaszowie i regionie. Sprawdź, co robić w weekend!

Antoni Syrek-Dąbrowski - "ŻYCIE" w klubie Ęklawa
"Życie" to mój piąty pełny program stand-upowy. Szczerze, nie wiem, czy umiem w to "życie". Nadal wiele nie rozumiem, dużo rzeczy mnie wnerwia, ale generalnie staram się udawać, że wiem, o co chodzi.
5 listopada, godzina 19.00, bilet 50 zł, program dla dorosłych widzów

W Muzeum Regionalnym w Opocznie można już oglądać wystawę czasową poświęconą historii ziemiaństwa w regionie opoczyńskim. Na barwnych planszach znalazły się informacje na temat znanych i zasłużonych dla regionu rodzin ziemiańskich i ich dworów. Ekspozycja nawiązuje do wydanej niedawno książki dr. Marcina Łuczkowskiego „Aktywność polityczno-społeczna ziemiaństwa województwa kieleckiego w latach 1918-1939”, której promocja odbyła się 15 października. Wystawę można oglądać do 30 listopada tego roku.

Monodram „Bringe Glück” w PCAS-ie
Powiatowe Centrum Animacji Społecznej zaprasza na monodram pt. „Bringe Glück” w wykonaniu Filipa Owczarka, na motywach opowiadania Bohumila Hrabala pt. „Pociągi pod specjalnym nadzorem.” Jest to próba odpowiedzi na pytanie: czy wojnę da się zrozumieć, w oparciu o obserwacje czynione przez dyżurnego ruchu jednej z czeskich stacyjek, przez które w czasie II wojny światowej przejeżdżały niemieckie pociągi. Jak pisze Remigiusz Caban, reżyser teatralny, „Wybór jakiego dokonał wykonawca prezentowanego monodramu, Filip Owczarek, w dzisiejszym kontekście nie zaskakuje i biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z przedstawicielem młodego pokolenia, budzi nadzieję na to, że historia rzeczywiście może być magistra vitae. Trzeba przyznać, że proza czeskiego autora brzmi dziś dojmująco prawdziwie, aż chce się dodać – niestety! Wojna, zdaje się mówić autor ustami swojego bohatera, to czas w którym hierarchia wartości poddawana jest dramatycznej próbie, w której – dzięki sztuce – i my mamy swój udział.”

Filip Owczarek, 18-letni tomaszowianin, przedstawiciel młodego pokolenia ludzi pasjonujących się sztuką. Od 2020 roku związany z nieformalną grupą teatralną pod nazwą „ Teatr na Zamku”, działającą pod kierownictwem Remigiusza Cabana, dramaturga i reżysera teatralnego. W 2021 rozpoczął przygodę z monodramem. W 66 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego wywalczył awans do eliminacji wojewódzkich w kategorii „ Teatrów Jednego Aktora”. Przedstawił monodram pt. „Pętla” według opowiadania Marka Hłaski o tym samym tytule. Reżyserem monodramu była Monika Migała. W 2022 był jednym z finalistów ogólnopolskiej 67 edycji OKR, również w kategorii „Teatr Jednego Aktora” prezentując studium monodramu opartego na podstawie opowiadania Bohumila Hrabala pt. „ Pociągi pod Specjalnym nadzorem” gdzie reżyserią spektaklu zajęli się Barbara i Marek Leszczyńscy. Monodram w pełnej odsłonie w reżyserii Remigiusza Cabana zaprezentowany został 31 lipca 2022 na Zamku Królewskim w Inowłodzu. Filip Owczarek w 2022 roku rozpoczął naukę w studiu aktorskim Doroty Zięciowskiej w Warszawie, gdzie przygotowuje się młodych adeptów do egzaminów wstępnych do Akademii Teatralnych. Pasjonat gry na pianinie, kochający literaturę czeską. Jego muzyczną inspiracją jest Sir Elton John. Inspiracji teatralnej upatruje w Meryl Streep.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto