I-ligowe derby pod siatką w hali OPO w Spale. Młodzież z SMS postawiła się rutyniarzom z Lechii, którzy ostatecznie wygrali 3:1 (FOTO)

I-ligowe derby pod siatką w Spale. SMS PZPS I - Lechia 1:3
I-ligowe derby pod siatką w Spale. SMS PZPS I - Lechia 1:3 Andrzej Wdowski
W I-ligowych derbach pod siatką Lechia Tomaszów Maz. zwyciężyła dzisiaj (12 października) w hali OPO w Spale SMS PZPS I 3:1 (25, 28, -17, 23). Młodzież z SMS postawiła się tomaszowskim rutyniarzom. MVP meczu wybrany został Bartłomiej Janus. W następnej kolejce Lechia w hali ZSP 3 zmierzy się z BBTS Bielsko Biała. Mecz ten rozegrany zostanie w czwartek, 17 października, i będzie transmitowany przez Polsat Sport.

Lechia do meczu w Spale przystąpiła bez swojego podstawowego atakującego Mateusza Kańczoka, którego z gry wyeliminowała dzisiaj kontuzja pleców. Jego brak na boisku był mocno widoczny. Grze swoich kolegów z boku przyglądał się też Patryk Akala, który wciąż nie jest na tyle sprawny żeby wybiec na parkiet i wesprzeć swoich kolegów, którym gra za bardzo nie wychodziła i to w każdym elemencie. Jak na tak doświadczony zespół, to tomaszowianie popełniali stanowczo za dużo prostych błędów. Niekiedy całymi seriami, co było irytujące.

I młodzi zawodnicy ze Spały skrzętnie to wykorzystywali tocząc z Lechią bardzo wyrównany pojedynek.
Gra młodzieży z SMS mogła się podobać. Chłopcy zagrali bez respektu, bardzo poprawnie na każdej pozycji, prezentując równą i dobrą dyspozycję w każdym z setów. Dwie pierwsze partie przegrali na przewagi, choć zwłaszcza w I secie zwycięsko mogli otworzyć to spotkanie. W II partii przegrywali już 17:21, ale doprowadzili do wyrównania i w emocjonującej końcówce ulegli do 28.

W trzecim secie dominacja siatkarzy ze Spały była ogromna. Prowadzili już 8:1, a później 14:3. Kibice zastanawiali się czy Lechia zdoła wyjść z 10, bo nic w jej grze się nie kleiło. Ostatecznie przegrała do 17.
W secie IV od początku przewaga należała do Lechii, która prowadziła cały czas kilkoma punktami i w pewnym momencie 24:20. Ale młodzież nie odpuściła doprowadziła do stanu 23:24 i...zaserwowała w siatkę, kończąc spotkanie.

Trenerzy obu zespołów Bartłomiej Rebzda i Marek Skrobot wykorzystali praktycznie wszystkich zawodników jakich dzisiaj mieli do dyspozycji.

W następnej kolejce Lechia w hali ZSP 3 podejmować będzie BBTS Bielsko Biała. Mecz ten rozegrany zostanie 17 października o godz. 18. Będzie transmitowany przez telewizje Polsat Sport.