GKS Bełchatów pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki

Dariusz Piekarczyk
GKS Bełchatów pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki Fot. Michał Antczak
Drugoligowy GKS Bełchatów od zwycięstwa rozpoczął serię zimowych sparingów. Drużyna trenera Kamila Sochy pokonała na wyjeździe trzecioligową Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1 (0:0).

Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Wprawdzie na początku drugiej połowy prowadzenie objęli miejscowi, ale potem uwidoczniła się przewaga gości, którą udokumentowali trzema trafieniami. W zespole z Bełchatowa wystąpił Kacper Jóźwicki, który zaliczył jesienią dziewięć meczów w trzecioligowej Elanie Toruń. W latach 2016 - 2018 zawodnik grał z juniorskich drużynach Realu Murcia oraz Renero FC (Hiszpania). Grał także Jakub Nowakowski, który został wypożyczony z ekstraklasowego Radomiaka Radom. W Lechii także byli nowi piłkarze. Wiktor Majewski grał ostatnio w Pilicy Przedbórz. W meczach grupy drugiej Keeza Klasy Okręgowej strzelił 11 goli. Alan Jaworski przyszedł natomiast z KSMyszków. ą

LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI - GKS BEŁCHATÓW 1:3 (0:0)
Bramki
1:0 - Michał Drabik (55)
1:1 - Kamil Niewiadomski (65)
1:2 - Damian Warnecki (70)
1:3 - Szymon Sołtysiński (84)
Bełchatów. I połowa: Dariusz Szczerbal - Nikodem Niski, Kajetan Kunka, Mateusz Mikulski, Mateusz Szymorek - Alexander Zaleczny, Kacper Jóźwicki, Jakub Nowakowski, Mateusz Gancarczyk (12, Kamil Mizera), Adrian Bielka - Szymon Lewicki. II połowa: Dariusz Szczerbal - Maksym Rosiński, Michał Graczyk, Jeremiasz Góralczyk, Kamil Niewiadomski - Kamil Mizera, Jakub Miarka, Marcin Ryszka, Dawid Flaszka, Damian Warnecki - Szymon Sołtysiński. Trener: Kamil Socha.