Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości w Łódzkiem. Gdzie musisz zwolnić w województwie łódzkim? Stan na czerwiec 2020 [ZDJĘCIA, MAPA]

bead
Fotoradary w powiecie zgierskim:
- gmina Ozorków - miejscowość Słowik DK 91
- gmina Zgierz - miejscowości Lućmierz - DK nr 91
- Ozorków - DK 91
- Aleksandrów Łódzki - DK 72
- Zgierz	ul. Łódzka - DK nr 91
- Głowno ul. Łowicka - DK 14
Fotoradary w powiecie zgierskim: - gmina Ozorków - miejscowość Słowik DK 91 - gmina Zgierz - miejscowości Lućmierz - DK nr 91 - Ozorków - DK 91 - Aleksandrów Łódzki - DK 72 - Zgierz ul. Łódzka - DK nr 91 - Głowno ul. Łowicka - DK 14 archiwum naszemiasto.pl
Fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości w Łódzkiem każdego roku zbierają żniwo w kieszeniach kierowców. Wakacje to wzmożony okres wyjazdów, wielu turystów w drodze w góry czy nad morze przejeżdża właśnie przez województwo łódzkie. Gdzie trzeba uważać na stacjonarne fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości w Łódzkiem?

W województwie łódzkim w ramach Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) działają obecnie 33 stacjonarne fotoradary oraz 3 odcinkowe pomiary prędkości.

Fotoradary - co musisz wiedzieć?

Przekroczenie dozwolonej prędkości na danym odcinku drogi może zostać zarejestrowane przez różnego typu urządzenia:

  • fotoradary, czyli stacjonarne urządzenia rejestrujące prędkość,
  • mobilne urządzenia rejestrujące prędkość instalowane w pojazdach,
  • urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości, rejestrujące pojazdy i ich prędkość średnią, obliczoną na podstawie czasu potrzebnego na przejechanie kontrolowanego odcinka drogi.

Wykonane przez fotoradar zdjęcia oraz filmy ze skrzyżowań, na których zamontowane zostały kamery służące do monitorowania przejazdu na czerwonym świetle, dzięki Centralnemu Systemowi Przetwarzania (CSP) oraz bezprzewodowej komunikacji, automatycznie trafiają do pracowników CANARD. Do CANARD trafiają informacje z urządzeń rejestrujących zawierające m.in. czas i miejsce popełnienia wykroczenia, zdjęcie pojazdu wraz z jego numerem rejestracyjnym, prędkość zarejestrowaną przez urządzenie oraz informacje o prędkości dopuszczalnej na tym odcinku drogi, a także zdjęcia ze skrzyżowań objętych monitoringiem przejazdu na czerwonym świetle.

Po weryfikacji materiału dowodowego, pracownicy CANARD prowadzą dalsze czynności wyjaśniające w sprawie naruszenia przepisów ruchu drogowego. Wtedy do właściciela pojazdu, ustalonego dzięki automatycznej wymianie informacji z Centralną Ewidencją Pojazdów, kierowane jest wezwanie do wskazania kierującego pojazdem.

Właściciel pojazdu, w przypadku otrzymania tego rodzaju pisma, zobowiązany jest do udzielenia informacji odnośnie faktu przekroczenia przepisów ruchu drogowego, wypełniając jedno z trzech oświadczeń:

  • Oświadczenie nr 1: wypełnia osoba, która kierowała pojazdem w chwili wykroczenia,
  • Oświadczenie nr 2: wypełnia właściciel/posiadacz pojazdu, który wskazuje komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie,
  • Oświadczenie nr 3: wypełnia właściciel/posiadacz pojazdu, który nie wskazuje lub odmawia wskazania komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie.

Następnie, zgodnie z treścią otrzymanego od właściciela pojazdu oświadczenia, CANARD podejmuje kolejne kroki, polegające na nałożeniu oraz przesłaniu mandatu, skierowaniu sprawy do sądu lub wysłaniu oświadczenia do osoby wskazanej przez właściciela pojazdu.

LISTA FOTORADARÓW W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM NA ZDJĘCIACH W GALERII

Mapa fotoradarów w Łódzkiem oraz całej Polsce:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Droga księżycowa w Gdyni, czyli Marszewska Góra

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto