Finał Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Arenie Lodowej. Panczeniści Tomaszowa wśród medalistów. Najlepsi pojadą do Heerenveen (FOTO)

Finał Ogólnopolskich Zawodów Dzieci. Panczeniści Pilicy na podium
Finał Ogólnopolskich Zawodów Dzieci. Panczeniści Pilicy na podium Małgorzata Jabłońska
Na torze w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. w miniony weekend (22-24 lutego) rozegrany został finał Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim. W zawodach brylowali młodzi panczeniści gospodarzy. Sześcioro z nich w nagrodę reprezentować będzie Polskę podczas Międzynarodowych Zawodów Viking Race w holenderskim Heerenveen, które odbędą się w dniach 1-3 marca.

Serce radowało się oglądając w Tomaszowie Maz. finał Ogólnopolskich Zawodów Dzieci. Widok ogromnej grupy 11-13-latków rywalizujących na 100, 300, 500 i 1000 m musiał cieszyć nie tylko szkoleniowców, ale również osoby odpowiedzialne za poziom tej dyscypliny sportu w naszym kraju.

Takiej licznej grupy pięknie jeżdżących na łyżwach dzieci jeszcze na tym torze nie widziano. A ile było w tym wszystkim ambicji, woli walki, radości, aż miło było patrzeć. Oczywiście, nie zabrakło też i łez, ale taki jest właśnie urok sportu.

W zawodach w Arenie tomaszowianie zaliczali się do najlepszych, a w niektórych kategoriach wręcz brylowali. Maciek Stańdo z IUKS 9 w gronie 11-latków wygrał wszystkie cztery biegi, a jego wyczyn w rywalizacji 13-latek skopiowała Iga Smejda z KS Pilica. Drugie miejsce w tej ostatniej kategorii wywalczył Piotr Borkowski, a trzecie lokaty w wieloboju zajmowali Aleksandra Kośka i Mateusz Kochmaniewicz.

Tomaszowianie prym wiedli również w kategorii E1 i młodsi. W zmaganiach chłopców najlepszy był Antoni Kubacki, a trzecie lokaty wywalczyli Sandra Syguła (oboje KS Pilica) i Miłosz Ślusarski z UKS Jedynka.

Na czołowych miejscach zmagania kończyli też 11-latkowie. O Maćku Stańdo już pisaliśmy. Czwarte miejsce wśród chłopców zajął Oliwier Amrozik z KS Pilica, a Hubert Klimczak z UKS Jedynka był piąty.
Dziewczęta zajęły miejsca od 4 do 6 w kolejności: Pola Matera (IUKS 9), Natalia Fijałkowska (KS Pilica) i Julia Polak (IUKS 9).

W gronie 12-latków Patryk Niepołomski był trzeci, a jego koleżanki z KS Pilica Nina Kociucka i Agata Kacprzak zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce.

Tomaszowianie bardzo dobrze pojechali również w sztafetach 4 x 400 m. W rywalizacji 12-13-latków drużyny Pilicy dziewcząt i chłopców stanęły na najwyższym stopniu podium. Ponadto drugi zespół Pilicy dziewcząt uzyskał trzeci czas zawodów.

Na podium stawały także drużyny 10-11-latków. Wśród chłopców najszybsza była sztafeta IUKS 9, która wyprzedziła zespół UKS Jedynka. Dziewczęta z IUKS 9 ukończyły rywalizację sztafet na drugiej pozycji.

W nagrodę za świetne wyniki jakie młodzi tomaszowianie uzyskali na tej imprezie, a także na rozgrywanej w tym samym czasie 25. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem, sześcioro z nich reprezentować będzie Polskę na Międzynarodowych Zawodach Viking Race w Heerenveen (1-2 marca). W Holandii startować będą: Iga Smejda, Piotr Borkowski, Aleksandra Czapnik, Szymon Wojtakowski oraz Daria Kopacz i Jakub Kępa. Młodzieży towarzyszyć będzie trener Roland Cieślak.

Trzymamy kciuki za naszych utalentowanych panczenistów i liczymy na ich dobre występy!