Dzisiaj Lechia gra w Pucharze Polski. Jej rywalem Chrobry Głogów

W ostatnim spotkaniu Pucharu Polski Lechia w sobotę (20 lipca) pokonała II-ligowy MKS Kluczbork 2-1 Dariusz Kwapisiewicz
Dzisiaj Lechia gra w Pucharze Polski. Rywalem tomaszowskiego III-ligowca będzie Chrobry Głogów, zespół na co dzień występujący w II lidze. Mecz odbędzie się w Tomaszowie Maz. Początek godz. 17.

Brawo RKS Lechia 1923! Tomaszowski III-ligowiec nadal świetnie spisuje się w rozgrywkach Pucharu Polski i dostarcza kibicom wielu emocji. Zespół trenera Aleksandara Majicia awansował do kolejnej fazy rozgrywek, pokonując w sobotę na stadionie w Tomaszowie Maz. II-ligowy MKS Kluczbork.

Bramki dla Lechii strzelili Klaudiusz Król w 44 minucie i Daniel Potakowski w 85 minucie. Honorowe trafienie dla gości zanotował Piotr Burski w 68 minucie. To były gracz m.in. LKS Bałucz i UKS SMS Łódź, wychowanek Neru Poddębice.

Lechia, tak jak zapowiadaliśmy, wybiegła na boisko z Michałem Politem (powrócił do zespołu po półrocznym wypożyczeniu) i Marcinem Mireckim, pozyskanym z KS Paradyż. Obu zawodników kibice tomaszowscy przywitali gromkimi brawami.

Piłkarze odwzajemnili im się bardzo dobrą grą. Marcin miał ogromny udział w zdobyciu przez Lechię zwycięskiego gola. To właśnie on w końcówce meczu uciekł prawą stroną boiska, następnie wprost wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Danielowi Potakowskiemu, który uderzeniem z pierwszej piłki nie dał żadnych szans obrony golkiperowi z Kluczborka.

W pojedynku z MKS Kluczbork RKS Lechia 1923 grała w składzie: Chachuła-Dolot, Cyran, Milczarek, Polit (72, Piechna) - Witczak (80, Morgaś), Szymczak, Potakowski, Król- Rakowski (90, Tonowicz), Mirecki.

A w jakim wybiegnie składzie dzisiaj?

Najważniejsze, że Lechia gra bardzo dobrze, wygrywa i awansuje do dalszej fazy PP. I niech tę świetną passę kontynuuje nadal

Dzisiaj Lechia gra w Pucharze Polski. Zawodnicy oczekują od kibiców wsparcia i zapraszają ich na stadion przy ul. Nowowiejskiej. Początek spotkania godzina 17.