Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Drużyna ze Szczecina mistrzem Polski w siatkonogę

wola
W Tomaszowie zakończyły się właśnie Mistrzostwa Polski w Siatkonogę Las Vegas Power Energy Drink. Mistrzem Polski został zespół Siatkonogi Szczecin po pokonaniu w finale Blokers Łódź A. Organizatorem turnieju była Siatkonoga Polska.

Przez dwa dni w hali OSiR przy ul. Nowowiejskiej trwały rozgrywki najlepszych drużyn z Polski w tym efektownym sporcie. W sobotę dwanaście drużyn rywalizowało w grupach metodą każdy z każdym o miejsce w ćwierćfinałach, które rozpoczęły się w niedzielę rano.

ĆWIERĆFINAŁY

Blokers Łódź (1 miejsce w gupie A)-Blokers U-23 (3 miejsce w grupie C) 2:0 (11:2, 11:3)

Blokers Łódź A nie dali żadnych szans swoim młodszym kolegom. Sami zawodnicy U-23 przyznali, że przyjechali do Tomaszowa Mazowieckiego przede wszystkim po naukę i doświadczenie. Liczymy, że zaprocentuje w przyszłości.

Tercet Pomorski (1 miejsce w grupie B)- Zjednoczeni Bełchatów (2 miejsce w grupie C) 2:0 (11:2, 11:3)

Zawodnicy znad Pomorza podeszli niezwykle profesjonalnie do całego turnieju, co widać było i w spotkaniu ćwierćfinałowym. Bełchatowianie musieli mocno zapracować na każdy punkt wyrwany Tercetowi.

Siatkonoga Szczecin (1 miejsce w grupie C)-Blokers Łódź B (2 miejsce w grupie B) 2:0 (11:1, 11:7)

Pierwszy set był całkowicie zdominowany przez szczecinian. Dopiero w drugim secie Blokersi podjęli walkę, jednak górę wzięło doświadczenie i spryt broniących tytułu Mistrza Polski.

Amatorski Tenis Szczeciński (2 miejsce w grupie A najlepsze drugie miejsce)- Complex Myślibórz (3 miejsce w grupie B) 2:0 (11:4, 11:8)

Zdecydowanie najbardziej wyrównane spotkanie ćwierćfinałowe. Początek obu setów był bardzo wyrównany, jednak w końcówce przeważyło ogranie Amatorskigo Tenisa.

Następnie rozegrano mecze półfinałowe:

PÓŁFINAŁY

Blokers Łódź A - Tercet Pomorski 2:0 (11:6, 11:9)

Niezwykle wyrównany i zacięty pojedynek. Zawodnicy obydwu zespołów popisywali się bardzo efektownymi zagraniami. Łodzianie wygrali przede wszystkim dlatego, że popełnili mniej błędów.

Siatkonoga Szczecin - Amatorski Tenis Szczeciński 2:0 (11:9, 11:4)

Ten mecz tylko potwierdza starą sportową maksymę, że trzeba grać do samego końca. Amatorski Tenis grał wyśmienicie pierwszego seta, jednak dał się ograć w samej końcówce. Drugi set to dominacja Siatkonogi (broniących tytułu Mistrza Polski) i wygrana do 4.

MECZ O 3. MIEJSCE

Tercet Pomorski – Amatorski Tenis Szczeciński 2:0 (11:4, 11:7)

Olgierd Moskalewicz i Marcin Tylutki zdobyli brązowy medal VI Mistrzostw Polski w Siatkonogę Las Vegas Power Energy Drink.

O zwycięstwie zadecydowało doświadczenie i unikanie łatwych błędów w ataku oraz obronie, choć nie można odmówić zawodnikom Amatorskiego Tenisa poświęcenia i waleczności.

FINAŁ

Blokers Łódź A – Siatkonoga Szczecin 1:2 (11:8, 5:11; 7:11)

Organizatorzy nie mogli przewidzieć lepszego finału. Pośród pięciu zawodników grających o złoto, czterej grają w reprezentacji Polski. Piąty (Bartosz Ława) nie pojechał na Korsykę tylko z powodu kontuzji.

Był to zdecydowanie najlepszy mecz w całym turnieju. Najbardziej zacięty, widowiskowy, dynamiczny. Pretendenci (Blokers Łódź A) świetnie rozpoczęli wygrywając pierwszego seta do 8. Jednak w drugim i trzecim secie swoją klasę pokazali obrońcy tytułu – Siatkonoga Szczecin. Dzięki opanowanej grze i dyscyplinie taktycznej pokonali łodzian w trzech setach 2:1 i pozosali Mistrzem Polski w Siatkonogę.

Jest to już czwarty tytuł Mistrza Polski w Siatkonogę dla pary Kondraciuk – Ława.

Kolejność końcowa:

1. Siatkonoga Szczecin (Kondraciuk, Ława) – MISTRZ POLSKI W SIATKONOGĘ 2011

2. Blokers Łódź A (Kłosiński, Skrydalewicz, Fryczak)

3. Tercet Pomorski (Moskalewicz, Tylutki)

4. Amatorski Tenis Szczeciński (Walburg, Żebrowski)

5. Ex aequo

Blokers Łódź U-23 (Spochaczyk, Kulik)

Zjednoczeni Bełchatów (Jarzębowski, Mordoń, Herski)

Blokers Łódź B (Łagiewski, Sajewicz, Dębicki)

Complex Myślibórz (Norsesowicz, Dudek, Kwapis)

1. Tercet Pomorski (Moskalewicz, Tylutki)

10. Ex aequo

Lechia Tomaszów Mazowiecki

Milenium I Gliwice (Burzawa, Matuszek)

Milenium II Gliwice (Gajda, Wardziński)

Najlepszy zawodnik VI Mistrzostw Polski w Siatkonogę Las Vegas Power Energy Drink 2011:

Arkadiusz Kondraciuk (Siatkonoga Szczecin)