Dargfil - Kolejarz Łódź 4-0. Tomaszowianki mistrzyniami jesieni w II lidze pań (FOTO)

Andrzej Wdowski
Dargfil Tomaszów Maz. - Kolejarz Łódź 4-0
Dargfil Tomaszów Maz. - Kolejarz Łódź 4-0 Andrzej Wdowski
W ostatniej, regulaminowej kolejce rundy jesiennej w II lidze piłki nożnej kobiet, zawodniczki Dargfila Tomaszów Maz., liderujące w tabeli, pokonały dzisiaj (12 listopada) na stadionie przy ul. Nowowiejskiej Kolejarza Łódź 4-0, prowadząc do przerwy 3-0. Tomaszowiankom pozostało do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie w Białymstoku.

Gole dla Dargfila zdobyły: Daria Dąbrowska 2 (pierwszą i ostatnią) oraz Paulina Borysowska i Aleksandra Wójciak (głową).

Dargfil grał w składzie: Żaneta Swędrowska - Mariola Witoń, Aleksandra Jasnowska, Aleksandra Wójciak, Magdalena Kapała - Julita Ziółkowska, Marlena Jaroszewska, Diana Maciaszczyk, Elżbieta Buk - Paulina Borysowska, Daria Dąbrowska. Po przerwie na boisko weszły: bramkarka Karolina Pierzchała oraz zawodniczki z pola - Anna Mnich, Marta Witoń, Jolanta Sieczkarek i Patrycja Bartnicka. Trener - Radosław Wilczyński, kierownik drużyny - Piotr Witoń.

Dzisiejszy mecz toczył się w zasadzie do jednej bramki. Tomaszowianki dominowały w nim zdecydowanie, zamykając rywalki na ich własnej połowie. Piłkarki Kolejarza miały nie lada problem, aby z piłką przekroczyć połowę boiska,a jak już im się to udało, niemal natychmiast traciły ją na rzecz podopiecznych trenera Radosława Wilczyńskiego, które górowały nad rywalkami i szybkością i zdecydowaniem.

Dargfil zdobył tylko cztery gole, choć okazji na kolejne miał co najmniej dwa razy tyle. Zwłaszcza po przerwie tomaszowianki zmarnowały kilka idealnych sytuacji, a dwukrotnie bramkarce Kolejarza w sukurs przyszedł słupek i poprzeczka.

Za tydzień (19 listopada) tomaszowianki wyjeżdżają do Białegostoku na mecz z ostatnim w tabeli Heliosem, który nie zdobył w II-ligowych rozgrywkach jeszcze punktu. Spotkanie to zostało przełożone z 29 października. Wierzymy, że Dargfil to spotkanie wygra i umocni się na prowadzeniu w II-ligowej tabeli. Początek meczu godz. 14.