Człowiek Roku 2017 Powiatu Tomaszowskiego. Poznajcie zwycięzców!

wola
Za nami głosowanie w plebiscycie Człowiek Roku 2017 Powiatu Tomaszowskiego. Poznajcie zwycięzców w czterech kategoriach. Walka o czołowe miejsca trwała do ostatnich sekund.

We wszystkich czterech kategoriach walka o pierwsze miejsce trwała do ostatnich minut głosowania, a nazwiska na podium zmieniały się kilkukrotnie.

W kategorii kulturalnej pierwsze miejsce, z ilością 459 głosów zajął Kamil Wrona, kierownik Ośrodka Kultury Tkacz, dyrygent TM Brass i orkiestry OSP Żelechlinek, który nominację otrzymał za stworzenie pierwszej tomaszowskiej orkiestry miejskiej TM Brass oraz prowadzenie warsztatów muzycznych dla tomaszowskich uczniów.

Drugie miejsce zajęła Karina Góra, twórca i reżyser Teatru Trzcina w Tomaszowie Maz., która nominację otrzymała za poruszające i doceniane w Tomaszowie, w kraju i na świecie, przedstawienia teatralne z udziałem tomaszowskiej młodzieży.

Na podium znalazła się również Anna Zwardoń, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. nominowana za zaangażowanie Miejskiego Centrum Kultury w życie kulturalne miasta m.in. w drugą edycję festiwalu Love Polish Jazz Festiwal.

W pierwszej piątce znaleźli się także etnograf Michał Pająk oraz Monika Saktura, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe.

_W kategorii społecznej _pierwsze miejsce wywalczył Konrad Borowski, prezes Fundacji TM INNOWACJE, wiceprezes Fundacji Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego, Naczelny Pielęgniarz w Tomaszowskim Centrum Zdrowia, nominowany za działalność charytatywną w dwóch fundacjach oraz stowarzyszeniach. Zdobył 927 głosów.

Drugie miejsce zajęła Ewa Barbara Podpora, wolontariusz Caritas, nominowana za ogromne zaangażowanie w działalność charytatywną na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.

Na podium znalazła się takżeMonika Malczewska, dowódca Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Maz., nominowana za nieustanną obecność Strzelca w życiu Tomaszowa, za ciągłe podnoszenie znaczenia tomaszowskiej jednostki w skali kraju.

Tuż za podium znaleźli się Elżbieta Przedbora oraz Andrzej Ambroziak.

_W kategorii samorządowej_po bardzo zaciętej walce zwyciężył Bogdan Kącki, wójt gminy Inowłódz, który zdobył 699 głosów. Nominację otrzymał m.in. za inwestycje prowadzone w Spale i gminie, w tym za ścieżkę rowerową ze Spały do Inowłodza.

Drugie miejsce zajął Mirosław Kukliński, starosta powiatu tomaszowskiego nominowany za pozyskanie unijnych pieniędzy m.in. na rewitalizację siedziby dawnej budowlanki przy ul. Farbiarskiej, na stworzenie Centrum Kształcenia Praktycznego przy ZSP nr 3 w Tomaszowie Maz

Na podium znalazła się także Iwona Gawron, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tomaszowie Maz. nominowana m.in. za doprowadzenie do termomodernizacji dawnego budynku Medyka.

Tuż za podium znaleźli się Franciszek Szmigiel, wójt gminy Tomaszów Maz. oraz Piotr Majchrowski, przewodniczący Rady Powiatu Tomaszowskiego.

W kategorii biznesowej zwyciężyła Maria Chilińska, była prezes ZGWK w Tomaszowie Maz. a obecnie nowa prezes TTBS. Nominację dostała za zakończenie unijnego projektu przebudowy oczyszczalni ścieków w Tomaszowie i budowy nowej sieci kanalizacyjnej i mobilizowanie tomaszowian do podłączania się do sieci.

Drugie miejsce zajął Grzegorz Miazek, właściciel firmy Getmar w Tomaszowie Mazowieckim, nominowany za tworzenie miejsc pracy na rynku tomaszowskim oraz za kolejne inwestycje deweloperskie.

Na podium znalazła się również Wioletta Magin, była już prezeska TTBS, a obecna wiceprezes MZK w Tomaszowie Maz. nominowana za wprowadzenie programu Mieszkanie Plus TM oraz zakupu czujek dla mieszkańców lokali komunalnych.

Tuż za podium znaleźli się Błażej Spychalski, prezes ZGC w Tomaszowie Maz. oraz Stanisław Fila, prezes KS Lechia Tomaszów.

Wszystkim laureatom gratulujemy zdobytych głosów. Dziękujemy za każdy głos i sygnał, który pokazuje, że pokazywanie i docenianie ludzi, którzy robią coś na rzecz Tomaszowa jest potrzebne.

ZOBACZ: Człowiek Roku 2017 Powiatu Tomaszowskiego [WYNIKI]

Ale to jeszcze nie koniec emocji. Do etapu wojewódzkiego zostali zakwalifikowani ci, którzy uzyskali największą liczbę głosów w poszczególnych kategoriach w swoich powiatach. Z każdego powiatu do etapu wojewódzkiego przejdzie zwycięzca głosowania w każdej kategorii. Etap wojewódzki rozpocznie się 16 lutego 2018 i zakończy się 28 lutego o godzinie 21.59.