Caro z liderem, a Lechia z wiceliderem pod II-ligową siatką

Caro z liderem. a Lechia z wiceliderem pod siatką. W sobotę w Rzeczycy i Tomaszowie szykują się nie lada emocje. Andrzej Wdowski
Caro z liderem, a Lechia z wiceliderem pod II-ligową siatką. Oba pojedynki już w sobotę (16 listopada) o godz. 17 w Rzeczycy i Tomaszowie Maz.

Caro z liderem, a Lechia z wiceliderem pod siatką

Miniona kolejka dla naszych drużyn występujących w grupie trzeciej II ligi była niezwykle udana. Zarówno bowiem Lechia Tomaszów Maz., jak i LKS Caro Rzeczyca wygrały swoje pojedynki za 3 punkty.

Tomaszowianie, choć grali we własnej hali, to jednak mieli dużo trudniejsze zadanie od rzeczycan, albowiem ich rywalem byli akademicy z Łodzi z AKS UŁ. Lechia ten pojedynek wygrała 3-1 (-29, 23, 25, 24). Jak widać wszystkie sety kończyły się na przewagi, emocje w końcówkach poszczególnych partii były więc nieprawdopodobne.

- Zagraliśmy bardzo dobrze środkiem, ale już na skrzydłach mieliśmy problemy - mówi Tomasz Migała, trener Lechii. - Nie mógł w tym meczu zagrać nasz atakujący Emilian Wota, którego z gry wyeliminowała prawie 40-stopniowa gorączka. Na szczęście w końcówkach setów nasi zawodnicy wytrzymali ogromną presję i cieszyliśmy się ze zdobycia 3 jakże ważnych punktów.

Z kompletem punktów wrócili też z Ostrowa Wielkopolskiego siatkarze z Rzeczycy. Ale oni byli zdecydowanymi faworytami meczu z ostatnim w tabeli Salosem. I swą dominację pokazali na parkiecie gładko ogrywając gospodarzy 3-0, w setach do 21, 16 i 18.

Tylko w pierwszej partii zawodnicy z Ostrowa próbowali nawiązać walkę z podopiecznymi trenera Jarosława Sobczyńskiego, kolejne sety już wyraźnie przebiegały pod dyktando siatkarzy Caro.

- Było łatwo, lekko i przyjemnie - tak krótko skomentował mecz w Ostrowie Wlkp. Antoni Socha, działacz LKS Caro.

Prawdziwy test siły nasze zespoły przejdą już w sobotę (16 listopada), kiedy to przyjdzie im walczyć przed własną publicznością z dwoma najlepszymi do tej pory zespołami grupy III.

Hala w Rzeczycy może okazać się za mała, by pomieścić wszystkich chętnych obejrzenia meczu LKS Caro, trzeciego w tabeli, z liderem SMS PZPS Spała, który może poszczycić się kompletem punktów i tylko dwoma straconymi setami. Ale Caro na pewno się nie podda, będzie twarda walka.

Liczą na nią też kibice Lechii, która w hali gastronomika podejmować będzie wicelidera Czarnych Rząśnia.