Brąz kadetów Lechii Tomaszów Maz.

Kadeci Lechii Tomaszów Maz. zdobyli brązowe medale mistrzostw województwa łódzkiego Andrzej Wdowski
Teraz tomaszowianie grać będą w 1/8 mistrzostw Polski. Młodzicy Wikinga wystąpią zaś w finale wojewódzkim

Cztery drużyny: Skra Bełchatów, AKS SMS Łódź, Lechia Tomaszów Maz. oraz Siatkarz Wieluń rywalizowały w finałowym turnieju o mistrzostwo województwa łódzkiego w piłce siatkowej, w kategorii kadetów. Impreza odbyła się w miniony weekend w Wieluniu.

Tytuł mistrzowski wywalczyli zawodnicy z Bełchatowa, srebrne medale zdobyli gospodarze z Siatkarza, a brązowymi krążkami udekorowano chłopców z Tomaszowa Maz. Ostatnie miejsce zajęła ekipa łódzkiego AKS SMS.

W drużynie Lechii występowali: Marek Rybak - kapitan, Jędrzej Wilkoński, Jakub Krawczyk, Michał Gałka, Piotr Leśniewski, Konrad Stefaniak, Bartek Mendel, Jakub Peliński, Mateusz Adamczyk, Piotr Badura, Szczepan Sobczyk, oraz Bartek Krzanowski -libero. Trenerzy Rafał Strawiński i Andrzej Zając.
Mistrz województwa Skra od razu zagra w ćwierćfinale mistrzostw Polski (6-8 maja), a ekipy z miejsc drugiego i trzeciego wystąpią w 1/8 MP (25-27 marca). Rywalami Lechii w tej fazie rozgrywek będą: BBTS Bielsko Biała, Dobry Wynik Kraków i STS Skarżysko Kamienna.

Do finału mistrzostw woj. łódzkiego awansowała drużyna młodzików MUKS Wiking Tomaszów Maz., która zajęła pierwsze miejsce w półfinałowej grupie A. Ostatni turniej w tej fazie rozgrywek odbył się w Wieluniu. Tomaszowianie przegrali z miejscowym Siatkarzem 0:2 (-24, -23) i Skrą Bełchatów 1:2 (23, -20, -19) oraz wygrali z UKS Jedynką Rawa Maz. 2:0 (14, 17). Siatkarz wygrał jeszcze z Skrą 2:0 a przegrał z Jedynką 1:2, a Skra wygrała z Jedynką 2:0.

W końcowej klasyfikacji MUKS Wiking zajął pierwsze miejsce z 20 punktami. Wyprzedził Siatkarza 19 pkt, Skrę 18 pkt i Jedynkę 15 pkt.
 Tomaszowianie grali w składzie: Kamil Budziejewski, Michał Gorzeń, Mateusz Pytlewski, Igor Małecki, Kamil Kosz - kapitan, Mateusz Wilk, Mateusz Wąs - libero oraz Szymon Styś, Adrian Koprek, Marcin Zatyka, Eryk Lesiewicz. Trener Krzysztof Włosek.

Do finału wojewódzkiego młodzików awansowały drużyny MUKS Wiking i Siatkarza Wieluń. Finał odbędzie się w terminie 12-13 i 19-20 marca. Gospodarzem jednego turnieju będzie MUKS Wiking Tomaszów Maz., a drugiego zwycięzca Grupy B - Wifama Łódź.