Bilard: Mariusz Skoneczny wicemistrzem Polski

Mariusz Skoneczny w Bilczy został wicemistrzem Polski seniorów
Mariusz Skoneczny w Bilczy został wicemistrzem Polski seniorów Andrzej Wdowski
Trzy medale w mistrzostwach Polski seniorów w bilardzie wywalczyli zawodnicy drużyny Duet Lipiński Dachy Tomaszów Maz.

Rywalizacja odbyła się w Bilczy koło Kielc.

Najlepiej zaprezentował się Mariusz Skoneczny, który w odmianę gry 10 bil sięgnął po srebrny medal. Dwa medale brązowe zawisły na piersi Adama Skonecznego. Zdobył je w 9 bil i w odmianę gry 14/1.

W Bilczy odbyła się również dekoracja medalistów Polskiej Ligi Bilardowej 2011. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Duetu Lipiński Dachy: Adam Skoneczny, Michał Czarnecki, Piotr Ostrowski, Mariusz Skoneczny, Mikołaj Ząbecki, Damian Dula. Trener Krzysztof Lipiński. Srebro wywalczył Nosan Kielce. Złote medale i wspaniały puchar otrzymał BC Mario Tourna ment Champion Mikołów.

Medale wręczali prezes PZBil. Grzegorz Kędzierski oraz sekretarz generalny Izabela Gajek.