Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bieg Wikinga (Vikigs Run) 2023 w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim. Zobaczcie ZDJĘCIA i VIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
od 16 lat
Bieg Wikinga (Vikigs Run) 2023 odbywał się w Smardzewicach w sobotę, 20 maja. Wzięła w nim udział rekordowa liczba 1.100 uczestników, którzy przyjechali nad Zalew Sulejowski z niemal całej Polski. Zobaczcie ZDJĘCIA oraz materiał VIDEO!

Bieg Wikinga (Vikigs Run) 2023 w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim

Legendarny Vikings Run odbywał się nad Zalewem Sulejowskim w sobotę, 20 maja 2023. Teren wokół sulejowskiego jeziora w Smardzewicach stał się scenerią biegu 1.100 Wikingów - mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy sprawdzali swoją siłę, wytrwałość i umiejętności w pokonywaniu najtrudniejszych przeciwności.

Bieg Wikinga zorganizowano na terenie Nadleśnictwa Smardzewice. Biegacze startowali w kilkudziesięciu turach od godz. 9:00 do 15:00 z przystani kajakowej nad Pilicą. Po drodze mieli do pokonania 35 różnego rodzaju przeszkód, niektóre z nich bardzo wymagające. Każdy miał trzy "życia", czyli opaski, które odcinano, jeśli zawodnik nie zdołał pokonać przeszkody.

W najbardziej prestiżowym biegu elite pro za każdą utraconą opaskę przed metą należało, pokonać rundę karną, a po utracie 3 opasek zawodnik spadał do serii biegów bez klasyfikacji i resztę trasy pokonywał na zasadach OPEN. Każdą przeszkodę należało pokonać samodzielnie. Jakakolwiek pomoc innych zawodników lub z zewnątrz powodowała dyskwalifikację (zawodnika, który otrzymuje pomoc oraz zawodnika lub zawodników, którzy mu pomagają).

Vikings Run podzielono na kilka tras zróżnicowanych pod względem długości, trudności i liczby przeszkód, tak by swoich sił mogli spróbować młodsi i starsi oraz bardziej i mniej doświadczeni zawodnicy. Na najwytrwalszych czekał RUN LEGEND czyli 10 kilometrów na lądzie z wszystkimi przeszkodami i 2 kilometry do pokonania kajakiem. Dla najmłodszych Wikingów czekała trasa specjalna RUN KIDS, składająca się z dwudziestu ciekawych przeszkód rozmieszonych na trasie jednego kilometra.

Zobacz materiał VIDEO z Biegu Wikinga:

od 16 lat

Start w biegu Vikings Run to nie tylko możliwość aktywnego wypoczynku na łonie natury – to także idealna okazja do zwiedzenia malowniczych okolic Jeziora Sulejowskiego i zachwytu nad pięknem smardzewickich lasów.

W legendarnym biegu z przeszkodami wzięła w nim udział rekordowa liczba 1.100 uczestników, którzy przyjechali nad Zalew Sulejowski z niemal całej Polski

Bieg Wikinga (Vikigs Run) 2023 w Smardzewicach nad Zalewem S...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto