Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bieg Antoniański w Tomaszowie odbył się już po raz piąty w ramach Dni Antoniańskich, 12.06.2023. ZDJĘCIA, VIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
od 16 lat
Bieg Antoniański w Tomaszowie Mazowieckim odbył się już po raz piąty w ramach Dni Antoniańskich, w poniedziałek 12.06.2023. Wystartował z boiska Powiatowego Centrum Animacji Społecznej i prowadził przez urokliwy teren parku Bulwary. Zobaczcie zdjęcia, a także materiał video!

Bieg Antoniański w Tomaszowie odbył się już po raz piąty w ramach Dni Antoniańskich, 12.06.2023

Uczestnicy przebiegli dystans około 800 metrów, by uhonorować św. Antoniego – patrona miasta i powiatu tomaszowskiego, a także dla zdrowia i by aktywnie spędzić czas w dobrym towarzystwie.

V Bieg Antoniański połączył wszystkie pokolenia - udział w nim wzięli już tak młodzi zawodnicy, że do pokonania trasy potrzebowali wózków spacerowych i wspomagania rodziców, jak i zaawansowani wiekiem seniorzy, którzy - dzięki aktywnemu trybowi życia - wciąż biegają i cieszą się dobrą kondycją. Doskonałym przykładem była tu czteropokoleniowa rodzina z Tomaszowa z seniorem rodu Antonim Smolarkiem, jego córką, która pokonuje ultramaratony oraz wnuczką Pauliną Bąk, która biegła z narzeczonym oraz z dwoma synkami. Jeden ma 5 lat, drugi dopiero roczek.

- Bierzemy udział, bo jesteśmy sportową rodziną i każdy z nas ma styczność z bieganiem. Staramy się aktywnie spędzać czas, wpajamy to też naszym dzieciom, że warto uprawiać sport, że to dużo daje - mówi tomaszowianka Paulina Bąk, uczestniczka V Rekreacyjnego Biegu Antoniańskiego. - Wychowujemy ich w takim sportowym duchu od pokoleń - od dziadka, który zaczął to wszystko, przez mamę, która do tej pory biega maratony i ultramatratony. Nasz najmłodszy biegł z nami jeszcze w wózku, ale 5-latek przebiegł już cały dystans i jestem z niego bardzo dumna.

Uczestników biegu powitali starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski i dyrektor PCAS Dorota Ignasiak. Wśród gości był ksiądz prałat Henryk Kowaliński i ks. Sławomir Klich, kustosz Sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie.

Po przebiegnięciu trasy Rekreacyjnego Biegu Antoniańskiego wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Miejsce na mecie nie było ważne, liczyło się samo uczestnictwo. Nagrody były losowane wśród zawodników, zaś najmłodszy i najstarszy uczestnik otrzymali okolicznościowe puchary.

Przy tej okazji wręczono także medale i puchary dla drużyn i zawodników, którzy wzięli udział w rozgrywanym wcześniej Antoniańskim Turnieju Piłki Nożnej. Nagrodzony został również król strzelców - Jakub Adamczyk z ZSP nr 3, który piłkę w bramce przeciwnika umieścił czterokrotnie.

od 16 lat

Obchody związane ze Św. Antonim, który w 2016 roku został ustanowiony patronem Tomaszowa i powiatu tomaszowskiego, wypełniają wydarzenia religijne, kulturalne i sportowo-rekreacyjne. To wspólna inicjatywa miasta i powiatu. Dni Antoniańskie potrwają do wtorku, 13 czerwca.

PROGRAM DNI Antoniańskich na 13 czerwca 2023 – wtorek
Sanktuarium Św. Antoniego:

  • 9.00 – Msza Święta dla dzieci i młodzieży;
  • 17.00 – Koncert Chóru Miejskiego Artis Gaudium;
  • 17.45 – Modlitwa przy Pomniku Św. Antoniego;
  • 18.00 – Uroczysta Msza Święta Odpustowa.

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej:

  • 10.30 – Widowisko słowno-muzyczne dla młodzieży „(…) zapomnij, że jesteś, gdy mówisz, że kochasz”

Miejskie Centrum Kultury „Tkacz”:

  • 11.00 i 12.30 – Wykład „Św. Antoni – Doktor Kościoła” i spektakle okolicznościowe grup teatralnych SP 7 i SP 12
Bieg wystartował z boiska Powiatowego Centrum Animacji Społecznej i prowadził przez urokliwy teren parku Bulwary

Bieg Antoniański w Tomaszowie odbył się już po raz piąty w r...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto