AZS znów lepszy od Lechii. Stan meczów 2:2. Decydujący bój o mistrzostwo I ligi 11 kwietnia w Częstochowie (Foto+film)

AZS znów lepszy od Lechii. Stan meczów 2:2. Decydujący bój o mistrzostwo I ligi 11 kwietnia w Częstochowie Andrzej Wdowski
Lechia Tomaszów Maz. nie wykorzystała atutu własnego boiska i dwukrotnie w hali Gastronomika w meczach o mistrzostwo I ligi w piłce siatkowej uległa AZS Częstochowa. W sobotę tomaszowianie przegrali gładko 0:3, dzisiaj (8 kwietnia) choć po zaciętej walce, to jednak również zeszli z parkietu pokonani 1:3. Decydujący o mistrzostwie mecz rozegrany zostanie już w środę 11 kwietnia ponownie w hali AZS. Skoro Lechia potrafiła tam wygrać dwukrotnie, to dlaczego nie miałaby uczynić tego po raz trzeci. I tego się trzymajmy!.

Tomaszowianie rozegrali dzisiaj zdecydowanie lepsze spotkanie od tego sobotniego. Przegrali i tym razem, ale 1:3, choć przy odrobinie szczęścia ten wynik mógł być odwrotny, a wówczas rywalizacja z akademikami zakończyłaby się końcowym sukcesem podopiecznych trenera Bartłomieja Rebzdy.

O wszystkim rozstrzygnął set trzeci, bardzo ważny jak się okazało dla losów całego pojedynku. Lechia przystąpiła do niego po wygraniu seta drugiego, w którym wprost rozbiła akademików niesiona fantastycznym dopingiem kibiców. Ta partia zakończyła się zwycięstwem Lechii do 16 i stan meczu został wyrównany, albowiem pierwszą partię wygrał AZS do 21.

W secie trzecim Lechia początkowo przegrywała, ale mozolnie odrabiała straty. W końcówce tej partii doprowadziła do remisu, by po kilku piłkach objąć prowadzenie 24:21. Tomaszowianie mieli piłki setowe, niestety, nie potrafili zwycięsko zakończyć tego seta. Ostatecznie trzecią partię wygrał AZS 32:30.

I z siatkarzy Lechii "zeszło dosłownie powietrze". Oddali całkowicie inicjatywę akademikom, którzy szybko objęli prowadzenie 5:1 i już do końca seta nie pozwolili na doścignięcie ich przez Lechię, zachowując cały czas bezpieczne prowadzenie. Ostatecznie wygrali tego seta do 19 i całe spotkanie 3:1.

A więc o tytule mistrzowskim zdecyduje piąty i ostatni mecz. Jego gospodarzem będzie AZS. Mając jednak w pamięci dwa wygrane mecze w Częstochowie, końcowy rezultat jest sprawą jak najbardziej otwartą. Tomaszowscy kibice, którzy fantastycznie wspierali swoich siatkarzy w hali Gastronomika są przekonani, że mistrzowski tytuł przypadnie zawodnikom Lechii. I niech tak zostanie!

Spotkanie w Tomaszowie Maz. oglądało wiele siatkarskich sław. Na trybunach widzieliśmy m.in. Piotra Gruszkę, Marka Hertla i Franciszka Pirha