Aleksandra Krawczyk z MKS Tomaszów Maz. czwartą wieloboistką Polski. Do medalu zabrakło tak niewiele... (FOTO)

Aleksandra Krawczyk z MKS Tomaszów czwartą wieloboistką Polski
Aleksandra Krawczyk z MKS Tomaszów czwartą wieloboistką Polski MKS/Kowalsky
Aleksandra Krawczyk, zawodniczka MKS Tomaszów Maz. została czwartą wieloboistką Polski podczas 25. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski U-18 w lekkiej atletyce, rozegranych w Poznaniu w dniach 10-12 lipca.

Ola Krawczyk w 7-boju wynikiem 4492 pkt ustanowiła nowy rekord życiowy. Gdyby trochę szybciej pokonała bieg na 800 m mogłaby stanąć na podium. Niestety, zajęła w tym biegu dopiero 19. miejsce z wynikiem 2.44,25 sek.

Ola była druga w skoku w dal - 5.27 m i na 200 m - 25,75, trzecie miejsce zajęła na 100 m ppł. - ustanawiając czasem 14,50 nowy rekord życiowy. W pchnięciu kulą była czwarta - 11.12 m, w rzucie oszczepem dwunasta, również z rekordem życiowym 27,84 m, a w skoku wzwyż zajęła piętnaste miejsce pokonując poprzeczkę na wysokości 145 cm.

Wraz z Olą Krawczyk w 7-boju barw MKS Tomaszów Maz. broniła Iza Myszyńska. W końcowej klasyfikacji zajęła 16 miejsce. I ona również, podobnie jak Ola, wynikiem 3716 pkt, ustanowiła nowy rekord życiowy. Iza jeszcze trzykrotnie biła życiówki: na 200 m - 28,07 (15 miejsce), na 100 m ppł. - 16,84 (20) i w skoku wzwyż - 139 cm (22). Iza najlepiej wypadła w skoku w dal. Z wynikiem 4.92 m była dziesiąta. Jedenastą lokatę zajęła w kuli - 9.55 m, a w rzucie oszczepem była piętnasta - 25.98 m. Na 800 m zajęła szesnaste miejsce w czasie 2.43,33.

W mistrzostwach w rzucie dyskiem startowały Aleksandra Karpińska i Wiktoria Wajszczyk. Do finału zakwalifikowała się tylko Ola, która z wynikiem 33.73 m zajęła jedenaste miejsce. Wiktoria oddała tylko jeden ważny rzut na odległość 31.18 m, który dał jej siedemnaste miejsce. W biegu na 2000 m z przeszkodami startował Piotr Zieliński z MKS. Był osiemnasty z czasem 6.36,32.

Trenerami tomaszowskich lekkoatletów są Beata Goździk i Arkadiusz Lechowicz.

W Poznaniu swojego reprezentanta miał również UMLKS Pegaz Opoczno. Patryk Nowicki zajął czternaste miejsce w skoku wzwyż - 184 cm (rekord życiowy) i był siedemnasty w trójskoku z wynikiem 12.59 m. Trenerem Patryka jest Marek Grabolus