Aleksandra Krawczyk z MKS Tomaszów Maz. brązową medalistką mistrzostw Polski w 5-boju (Foto)

Aleksandra Krawczyk z MKS brązową medalistką mistrzostw Polski
Aleksandra Krawczyk z MKS brązową medalistką mistrzostw Polski mks
Aleksandra Krawczyk, zawodniczka MKS Tomaszów Maz. została brązową medalistką mistrzostw Polski w wieloboju w kategorii U-16, podczas Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach, rozegranych 1-2 czerwca w Suwałkach. Podopieczna trenerskiego duetu Beata Goździk - Arkadiusz Lechowicz uzyskała 2742 punkty i jest to jej nowy rekord życiowy w 5-boju.

Ola Krawczyk w poszczególnych konkurencjach uzyskała następujące wyniki:

skok wzwyż - 142 cm (zajęła 9. miejsce)
bieg na 80 m ppł. - 12,48 (2)
pchnięcie kulą - 9.70 m (3 - rek. życiowy)
skok w dal - 4.49 m (11)
bieg na 600 m - 1.52,32 (8 - rek. życiowy)

Mistrzynią Polski w kat. U-16 została Alicja Sielska (LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle) - 3072 pkt, a tytuł wicemistrzyni przypadł Klaudii Wendowskiej (MKS Sambor Tczew), która zdobyła 2933 pkt.
Wszystkie medalistki ustanowiły nowe rekordy życiowe.

W 10-boju w kategorii U-20 rywalizowało dwóch lekkoatletów MKS Tomaszów Maz. - Patryk Muchlada i Maksymilian Wróblewski.
Patryk zajął siódme miejsce w Polsce zdobywając 5571 punktów, a Maks był czternasty z wynikiem 4764 pkt. To jego nowy rekord życiowy.

W mistrzostwach w Suwałkach o medale walczyły też dwie byłe utalentowane zawodniczki MKS Tomaszów Maz., dziś startujące już w innych barwach klubowych. Milena Chałupka, broniąca obecnie barw KS Warszawianka, w kategorii U-20 w 7-boju wywalczyła, podobnie jak Ola Krawczyk, brązowy medal, bijąc wynikiem 4834 rekord życiowy. Z kolei Klaudia Muchlada, startująca dziś w koszulce AZS AWFiS Gdańsk zajęła siódme miejsce w 7-boju seniorek, gromadząc 4688 punktów.