60 medali tomaszowskich panczenistów. IUKS "Dziewiątka" najlepszym klubem w kraju w kategorii dzieci

60 medali tomaszowskich panczenistów
60 medali tomaszowskich panczenistów IUKS Dziewiątka
Wielkim sukcesem tomaszowskich łyżwiarzy szybkich zakończył się finał Ogólnopolskich Zawodów Dzieci "I ty możesz zostać mistrzem". Nasi zawodnicy zdobyli aż 60 medali. W łącznej punktacji dziewcząt i chłopców IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz. został najlepszym klubem w Polsce.

Finał odbył się 1 marca. Tomaszowianie zdobyli 60 medali startując na 4 dystansach w kat.12-15 lat i na 3 dystansach w kat. 11 lat.

Dorzucili jeszcze zwycięstwa w sztafetach 4 x 400 m w kat.11-12 lat dziewcząt, 13-14 lat dziewcząt i chłopców oraz w biegu drużynowym dziewcząt - 1 i 2 miejsce i chłopców.

IUKS Dziewiątka z 333 punktami w klasyfikacji generalnej dziewcząt, uzyskał najwyższą ilość punktów wyprzedzając o 192 punkty MKS CUPRUM z Lubina, który uplasował się na miejscu drugim .

W klasyfikacji chłopców - IUKS 9 zajął drugie miejsce z 225 punktami, ze stratą 65 punktów do najlepszego UKS 3 z Milanówka.

Dodając dorobek punktowy dziewcząt i chłopców IUKS Dziewiątka okazał się najlepszym klubem łyżwiarskim w Polsce w sezonie 2014/2015.

- Przepracowany solidnie sezon, pomimo braku lodu w Tomaszowie do połowy stycznia 2015 roku, zagwarantował sukcesy w najważniejszych startach w tym sezonie - mówi Jolanta Kmiecik, trenerka IUKS Dziewiątka. - Dziękuję swoim podopiecznym za solidność i wytrwałość w dążeniu do celu, a nie był łatwo, gratuluję odniesionych sukcesów. Podziękowania dla rodziców za wsparcie i zespołowi trenerskiemu za współpracę.Systematyczna praca daje efekty! Życzę nowych rekordów w startach w Berlinie i Erfurcie.

KsiÄ™garnia Dziennika Ĺ�Ăłdzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsiÄ™garnia Dziennika Ĺ�Ăłdzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsiÄ™garnia Dziennika Ĺ�Ăłdzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl