34 pary rywalizowały w IV Turnieju Siatkówki Plażowej w Ciebłowicach.

Andrzej Wdowski
34 pary rywalizowały w IV Turnieju Siatkówki Plażowej w Ciebłowicach. Drugie miejsce dla duetu z Rzeczycy

Adrian Broniarek i Jakub Kubacki ze Zgierza zostali triumfatorami IV Turnieju Siatkówki Plażowej Ciebłowice Cup 2012. W finale pokonali reprezentantów Rzeczycy, aktualnych mistrzów województwa łódzkiego Zrzeszenia LZS - Piotra Anteczka i Michała Żądło 2-0. Oba sety zakończyły się identycznymi rezultatami 21-19.

- Do turnieju, który odbywał się w miniony weekend, zgłosiło się 36 par, a wystartowały 34 - mówi Michał Rak, jeden z głównych organizatorów turnieju. - Eliminacje odbywały się systemem grupowym (7 grup po 5 drużyn w każdej), awans do turnieju finałowego uzyskało 15 par. Do nich dołączyła drużyna z Ciebłowic, której przyznana została dzika karta. Do niedzielnych finałów zakwalifikowała się jeszcze jedna para z Ciebłowic Adam Koperkiewicz i Robert Bosiek.

Niedzielny turniej finałowy rozgrywany był systemem brazylijskim. Druga porażka eliminowała z imprezy.

W meczach półfinałowych padły wyniki: Piotr Anteczek / Michał Żądło - Mateusz Tejchman / Artur Wilanowski 2:0, Mateusz Pihan / Bartosz Grad - Adrian Broniarek / Jakub Kubacki 1:2.

W pojedynku o trzecie miejsce Mateusz Tejchman i Artur Wilanowski wygrali 2:0 (walkower) z Mateuszem Pihanem i Bartoszem Gradem. Mecz został przerwany w pierwszym secie z powodu kontuzji Grada.

Mecz finałowy rozstrzygali Darek Szymczak i Ryszard Rupniewski. W innych meczach sędziował Tomasz Bąk.

Najlepszym puchary i nagrody wręczał Franciszek Szmigiel, wójt gminy Tomaszów Maz.