31 medali mistrzostw Polski dla panczenistów Pilicy i Areny! 8 medali Karoliny Bosiek, 7 Karoliny Gąseckiej (FOTO)

31 medali mistrzostw Polski dla panczenistów Pilicy i Areny!
31 medali mistrzostw Polski dla panczenistów Pilicy i Areny! A.Wdowski, R.Oleksiewicz
Aż 27 medali w konkurencjach indywidualnych i 4 w biegach drużynowych wywalczyli reprezentanci tomaszowskich klubów Pilica i Arena w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców na Dystansach w Łyżwiarstwie Szybkim, które w dniach 24-27 października rozgrywane były w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

W mistrzostwach seniorów indywidualnie panczeniści z tomaszowskich klubów wywalczyli łącznie 15 medali, po pięć w każdym kolorze. Po 4 medale zdobyły: Natalia Czerwonka (KS Arena), Karolina Bosiek i Karolina Gąsecka (obie KS Pilica).

Natalia Czerwonka zdobyła 2 złote medale (1000 i 1500 m), 1 srebrny (3 km) i 1 brązowy (start wspólny), Karolina Bosiek 1 złoty (3 km) i 3 srebrne (500, 1000 i 1500 m), a Karolina Gąsecka 2 złote (5 km, start wspólny) i 2 brązowe (3 km, 1500 m). Srebro na 5 km zdobyła Magdalena Borek (KS Arena), a po brąz sięgnęli Mateusz Owczarek na 10 km i Jakub Piotrkowski (obaj Pilica) ze startu wspólnego.

W biegach drużynowych mistrzyniami Polski zostały panczenistki Pilicy (Karolina Gąsecka, Daria Kopacz, Natalia Jabrzyk), a panczeniści tego klubu wywalczyli srebrne medale (Mateusz Owczarek, Szymon Wojtakowski i Jakub Piotrowski).
Dwa medale Pilica zdobyła też w sprincie drużynowym. Panowie sięgnęli po tytuł wicemistrzów Polski (Damian Żurek, Jakub Piotrowski, Mateusz Owczarek), a panie zdobyły brązowy medal (Natalia Jabrzyk, Daria Kopacz, Aleksandra Czapnik).

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski panczeniści Pilicy zdobyli 12 medali, w tym 6 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe.

Karolina Bosiek wywalczyła 3 złote krążki (3 km, 1000 i 1500 m) i 1 srebrny (500 m). Karolina Gąsecka zdobyła złoto na 5 km oraz srebro na 3 km i 1500 m. Damian Żurek został mistrzem Polski na 500 i 1000 m, a Mateusz Owczarek był drugi na 1500 m oraz trzeci na 5 i 10 km.

Po medale mistrzostw Polski sięgnęły także tomaszowianki Olga Kaczmarek i Aleksandra Kapruziak, ale obie broniły barw AZS AWF Katowice.

Zmagania panczenistów w ostatnim dniu mistrzostw obserwowała Helena Pilejczyk, sławna polska łyżwiarka szybka, wielokrotna mistrzyni Polski, zdobywczyni brązowego medalu na igrzyskach w Squaw Valley 1960 i zdobywczyni tzw. małego wicemistrzostwa świata z Östersund 1960