15 medali wywalczyli tomaszowianie z klubów KS Pilica i IUKS Dziewiątka w Mistrzostwach Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach (FOTO)

15 medali wrotkarzy KS Pilica i IUKS 9 w mistrzostwach Polski
15 medali wrotkarzy KS Pilica i IUKS 9 w mistrzostwach Polski KS Pilica
15 medali, w tym cztery złote, wywalczyli tomaszowianie z klubów KS Pilica i IUKS Dziewiątka w Mistrzostwach Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach, które rozegrane zostały w ostatni weekend w Tomaszowie Lubelskim.

O medale rywalizowało 300 zawodników, w tym blisko czterdziestoosobowa ekipa z Tomaszowa Maz.

Z tomaszowian najlepiej zaprezentował się Szymon Wojtakowski, który w rywalizacji kadetów wywalczył cztery medale, w tym trzy złote i jeden srebrny. Szymon wygrał biegi sprinterskie na 200 i 500 m oraz na 5000 m na eliminacje i był drugi na 3000 m na punkty.

Mistrzostwa rozpoczęły się startami w nowej konkurencji - na 200 m. Tomaszowianie pokazali w nich swoją moc. Młodziczka Patrycja Balcerczyk zdobyła złoty medal, a kadet Jakub Nowak sięgnął po srebro.

O dwa srebrne krążki postarał się Dawid Balcerczyk. Był drugi wśród kadetów na 4000 m na eliminacje i na 5000 m na punkty.

Na podium stawały także dziewczęta. Daria Kopacz była trzecia w biegu na 5000 m na punkty młodzieżowców i również trzecie lokaty w biegu na 500 m wywalczyły Kaja Kozar wśród juniorek i Aleksandra Czapnik w rywalizacji kadetek.

Trzy srebrne medale i brąz wywalczyły tomaszowskie sztafety.
Na drugiej pozycji finiszowały kadetki Dziewiątki w składzie: Patrycja Sobota, Aleksandra Kośka i Paula Danielik, a także młodziczki Dziewiątki: Pola Matera, Julia Polak i Amelia Rusek.

Kolejne dwa krążki były dziełem chłopców z Pilicy. Srebro wywalczyli juniorzy młodsi w składzie: Jakub Nowak, Dawid Balcerczyk i Artur Korneluk, a o brąz postarali się kadeci: Szymon Wojtakowski, Mikołaj Bielas i Antoni Pluta.