14 medali młodych tomaszowskich panczenistów w mistrzostach Polski młodzików w Warszawie.

14 medali młodych tomaszowskich panczenistów
14 medali młodych tomaszowskich panczenistów IUKS Dziewiątka
Po medalach srebrnym i brązowym w drużynie w Mistrzostwach Polski w Wieloboju Sprinterskim w Zakopanem Tomaszów Maz. doczekał się kolejnych cennych krążków w Mistrzostwach Polski Młodzików. Skromna 12-osobowa ekipa z Tomaszowa Maz. reprezentująca dwa kluby: IUKS Dziewiątka i KS Pilica spisała się doskonalel przywożąc z Warszawy 14 medali w rywalizacji indywidualnej i 2 medale w drużynie. Obie Srebrne Łyżwy trafiły do Tomaszowa.

Faworyci nie zawiedli i znów pokazali klasę.

Mistrzostwo Polski zdobyli Natalia Jabrzyk i Wiktor Grzybek wychowankowie IUKS Dziewiątka, od tego sezonu reprezentujący KS Pilica Tomaszów Maz.
Natalia zdobyła 5 złotych medali na 4 dystansach (2 x 500 m 1000 m i 15000 m i w wieloboju).
Wiktor zdobył złoty medal w wieloboju i 4 srebrne medale na dystansach (500 m, 1500 m,1000 m i 3000 m).

Na podium stanęły jeszcze:Karolina Świnoga która była dwukrotnie druga na 2 x 500 m oraz Iza Tejchman , która uplasowała się na na trzecim miejscu na dystansie 1000 m i w wieloboju.

Na podium stanęła też drużyna dziewcząt IUKS Dziewiątka (Tejchman, Głowacka, Świnoga) - drugie miejsce
i chłopców: Dymkowski, Kacperek, Ślusarski zajmując trzecie miejsce w biegach drużynowych.

W punktacji klubowej dziewcząt puchar za drugie miejsce zdobyły panczenistki z IUKS Dziewiątka (Tejchman, Głowacka, Świnoga), a na trzecim miejscu podium stanęły dziewczęta z KS Pilica (Jabrzyk, Owczarek, Bednarska).

W punktacji klubowej chłopców trzecie miejsce zajęli zawodnicy IUKS Dziewiątka Dymkowski, Ślusarski, Kacperek. Gratulacje dla zawodników i trenera R. Brzostowicza.

W najbliższy weekend tomaszowskich panczenistów czeka start w Mistrzostwach Polski Juniorów w Sanoku. I podczas tej imprezy liczymy na medalowe zdobycze łyżwiarzy szybkich z IUKS Dziewiątka i KS Pilica.