Spis treści
Wiosna już tuż-tuż. To świetna wiadomość dla turystów
Kiedy jest pierwszy dzień wiosny 2023? Oficjalnie wiosna zacznie się w Polsce we wtorek 21 marca 2023, a równonoc wiosenna będzie miała miejsca dobę wcześniej. Na ten radosny dzień czekamy z niecierpliwością.
Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich tęskniących za ciepłem i dobrą pogodą, sprzyjającą wędrówkom i zwiedzaniu Polski: przyroda już od jakiegoś czasu daje znaki, że zima mija. W Bieszczadach już 7 lutego 2023 pojawiły się pierwsze przebiśniegi, budząc sensację wśród internautów, a prognozy pogody z kolejnego tygodnia wskazywały na wiosenne temperatury, sięgające na Dolnym Śląsku nawet 14 stopni powyżej zera.
Co to wszystko oznacza? To, że trwa właśnie przedwiośnie, czyli nieformalna, przejściowa pora roku. Charakteryzuje ją pojawienie się niektórych roślin, jak przebiśniegi, kwitnięcie leszczyny i podbiału, ogólny wzrost temperatur. To jeden z najlepszych w roku okresów na wycieczki po Polsce i zwiedzanie kraju. Dlaczego? Już tłumaczymy.
Przedwiośnie i wczesna wiosna – świetna pora na zwiedzanie Polski
Choć w miastach jeszcze tego za bardzo nie widać, wiele zakątków Polski już zaczyna wyglądać wiosennie. Musimy jeszcze poczekać, zanim pogoda się ustabilizuje, ale już teraz warto zaplanować radosną wycieczkę na powitanie wiosny.
Przedwiośnie i wczesna wiosna to świetna pora na zwiedzanie i podróże po Polsce – pogoda zaczyna dopisywać, tłumów nadal nie ma i ceny ciągle utrzymują się na znacznie niższym poziomie niż w sezonie letnim.
W których miejscach w Polsce jest najpiękniej na przedwiośniu i wczesną wiosną? Gdzie wiosnę można poczuć najmocniej? Jak skorzystać z tego wyjątkowego czasu, by oszczędzić pieniądze na zwiedzaniu?