Rywalizowali w basenie i na kręgielni. Fotoreportaże z obu imprez

Na basenie ZS4 i w kręgielni OSiR nauczyciele walczyli w II powiatowych zawodach w pływaniu i kręglarstwie o puchary starosty Stanisława Bogacka
Dwie imprezy sportowe środowiska oświaty pod patronatem starosty tomaszowskiego odbyły się w Tomaszowie Maz. Rywalizowano w basenie ZS 4 i w kręgielni OSiR. Emocji nie brakowało...

Na basenie Zespołu Szkół nr 4 odbyły się II Powiatowe Zawody Pływackie Pracowników i Emerytów Oświaty. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 50 m w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym w kategoriach wiekowych młodszych seniorów (do 40 lat), seniorów (41-50 lat) i starszych seniorów (pow. 50 lat).

W kat. młodszych seniorek podobnie jak przed rokiem komplet 3 złotych medali zdobyła Gabriela Kozłowska przed Katarzyną Zarębą (obie ZS 4) - 3 medale (2 sr, 1 br.) oraz Dobrawą Smejdą (ZSP 1) – 3 medale (1sr., 2 br.).

W rywalizacji młodszych seniorów również 3 złote krążki wywalczył Łukasz Giska przed Jarosławem Kuźbikiem (obaj ZS 4) – 3 medale (2 sr.,1br.) i Łukaszem Grabowskim (ZSP 2) – 1 srebrny.

W kategorii seniorów Michał Pietrzyk (ZSP 3) zdobył 2 złote medale, Ireneusz Zakrzewski (SOSW) – 3 medale (1 zł., 2 sr .) i Jarosław Galiasz (ZSP 1) – 1 brązowy.

Wśród starszych seniorów także 3 złote medale wywalczył Grzegorz Andryszek (ZSP 3) przed Wojciechem Małagockim (I LO) – 3 medale (2 sr.,1 br.) i Adamem Wonko (G. 7) – 3 krążki (1 sr., 2 br.).

W kręgielni OSiR odbył się VI Powiatowy Turniej Kręglarski Pracowników i Emerytów Oświaty. Każdy z zawodników wykonywał 40 rzutów do pełnego ustawienia kręgli.

Wśród kobiet najlepszy wynik uzyskała seniorka (pow. 50 lat) Stanisława Bogacka (ZS 4) – 189 pkt.

W kategorii młodszych seniorek wygrała debiutantka Marta Dziubecka ( P 11) – 180 pkt. przed Dagmarą Galą (ZS 4) – 158 pkt. i Ewą Radzyńską (G 6) – 152 pkt.

W kategorii młodszych seniorów znów najlepszy był Tomasz Dziubecki (SP 14) – 234 pkt. wyprzedzając Rafała Brzostowicza (G 6) i Damiana Dziubeckiego (ZS 4), którzy uzyskali po 217 punktów, a o ostatecznej klasyfikacji zadecydowała dogrywka.

Wśród seniorów wygrał Wojciech Bogacki (ZS 4) – 180 pkt. przed Antonim Smolarkiem (OTKKF ZNP) – 161 pkt. i Grzegorzem Reszką (ZSP 3) – 149 pkt.

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce i puchar prezydenta miasta oraz złote medale zdobyła reprezentacja ZS nr 4 w składzie: Stanisława Bogacka, Wojciech Bogacki i Łukasz Giska uzyskując 523 pkt. Tylko o 1 punkt mniej miał zespół SP nr 12, który wywalczył puchar starosty i srebrne medale. Trzecia lokata, puchar ZOP ZNP i brązowe medale dla ekipy Gimnazjum nr 6 - 512 pkt.

Zawody pływackie i kręglarskie zorganizowało Ognisko TKKF ZNP i Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP przy współudziale Starostwa Powiatowego (fundator pucharu, medali i nagród), Urzędu Miasta (puchar, nagrody), a także Zespołu Szkół nr 4 (zawody pływackie) oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji (turniej kręglarski).

Głównym organizatorem obu imprez był prezes OTKKF ZNP Antoni Smolarek, a do ich przeprowadzenia włączyli się także Wojciech Bogacki, Dagmara Gala, Michał Rogulski, Dagmara Reszka i Marta Dziubecka.

Funkcję sędziego głównego na zawodach pływackich pełnił Wojciech Bogacki, a na turnieju kręglarskim Tomasz Dziubecki.