Złoci oldboje ze Spały. Świetny występ siłaczy w zawodach Pucharu Świata

Andrzej Wdowski
Złoci oldboje ze Spały ze swoim kolegą ze Szwecji
Złoci oldboje ze Spały ze swoim kolegą ze Szwecji opo spała
W Zalesiu w miniony weekend rozegrane zostały zawody Pucharu Świata weteranów w wyciskaniu sztangi leżąc. Doskonale w zawodach spisali się zawodnicy Gromu, reprezentujący Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Wywalczyli oni trzy medale, wszystkie z najszlachetniejszego kruszcu.

Złoci oldboje ze Spały

W zawodach wystartowało 118 zawodników z jedenastu krajów, w tym właśnie trzej siłacze z Gromu. Wszyscy w swoich kategoriach wagowych okazali się najlepsi.

W kategorii wiekowej 65-69 lat złoto zdobył Sylwester Kubacki, wyciskając sztangę ważącą 85 kg.
W gronie zawodników w przedziale wiekowym 60-64 lata bezkonkurencyjny okazał się Waldemar Jóźwik, który w najlepszym boju zaliczył równe 100 kg.
Po trzeci złoty medal z zawodników Gromu sięgnął Zdzisław Leśniewski, który w rywalizacji zawodników 50-54-letnich wycisnął sztangę o wadze 75 kg, pokonując wszystkich konkurentów.

- Nasi złoci medaliści uzyskali wyniki o 5 kilogramów lepsze od rekordów Polski, do nich zresztą należących - informuje Mirosław Orłowski, trener zawodników, aktualny mistrz Polski w trójboju siłowym i wyciskaniu. Warto też podkreślić, że nasi złoci weterani są pracownikami spalskiego OPO.

Jak dodaje Orłowski z naszymi najlepszymi siłaczami trenuje od pewnego czasu Polak Witold Golus, od 20 lat mieszkający w Sztokholmie, gdzie prowadzi swój prywatny biznes. Pan Witold startował w kat. wiekowej 50-54 i wywalczył srebrny medal.
Nie tylko zresztą trenuje z naszymi siłaczami, ale również wspiera ich finansowo, jak to miało miejsce w Zalesiu.