Za nami Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Ujeździe

Dag
W miniony weekend w Ujeździe odbył się IV Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej Ujazd 2016. Udział w nim wzięła rekordowa liczba osób.

Do zawodów przystąpiło ponad 130 zawodników w pięciu kategoriach wiekowych. Zatańczyli - DZPiT Niewiadów, Koło Tańca Ludowego przy SP nr 34 w Łodzi, ZPiT Poltex, Ozorkowianie, Sekcja Tańca Narodowego GOK Leśmierz, Zespół Folklorystyczny z Modlnej, ZPiT „Z przytupem” Ognisko Muzyczne Szlif Wołowice, ZPiT Proszowiacy CKiW w Proszowicach, Zespół Taneczny „Ziemia Sieradzka” przy Szkole Tańca Katarzyny Kałuziak.

Więcej zdjęć z turnieju:Turniej tańca narodowego w Ujeździe

W kat. 7 - 9 lat wygrali Zuzanna Fastyn i Krzysztof Malinowski, w kat. 10 - 12 lat Natalia Gołębiowska i Piotr Klimczak, w kat. 13 - 15 lat I miejsce zajęli Julianna Woźniak i Marcin Antosik, a w kat. Open (16 - 30 lat) Natalia Podgórska i Kacper Zarudzki.

Monika Rogowska i Michał Owczarek

W najmłodszej - „debiuty” zwyciężyły… wszystkie pary i każdy z uczestników dostał złoty medal.

Puchary i medale wręczyli Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak oraz Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego Barbara Robak.

Laureaci I, II i III miejsca w każdej kategorii (oprócz debiutów) otrzymali puchary. Zostały one, podobnie jak medale, ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego.

Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak ze swojej strony ufundował puchar dla jednej z najmłodszych par, ale sam przyznał, że na brawa zasłużyły wszystkie.

W przerwie wystąpiła grupa taneczna "Impet", która od niedawna zaprasza na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury. Wystąpiły również wokalistki przygotowane przez Małgorzatę Karazim. Na zajęcia grupy wokalnej również już wkrótce zaprosi GOK w Ujeździe.