(© Jarosław Kosmatka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W piątek (17 lutego) na drodze S8 pomiędzy węzłami Babsk a Kowiesy przeprowadzono eksperyment procesowy, którego celem było wyjaśnienie wątpliwości związanych z przyczynami wypadku w którym zginął poseł Rafał Wójcikowski.

Punktualnie o godz. 4.00 policjanci w piątek (17 lutego) zablokowali częściowo ruch na drodze szybkiego ruchu S8 w stronę Warszawy. Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi przeprowadzono na odcinku pomiędzy węzłami Babsk a Kowiesy eksperyment procesowy.

Biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych przeprowadził na miejscu pod okiem prokuratora szereg doświadczeń i pomiarów. Wszystko po to, by wyjaśnić istniejące wątpliwości co do okoliczności wypadku posła Rafała Wójcikowskiego.

W czwartek (19 stycznia) poseł nad ranem jechał z rodzinnego Tomaszowa Mazowieckiego do Warszawy. Z nieustalonych dotąd przyczyn na wysokości miejscowości Wędrogów zjechał z jezdni drogi S8 i uderzył w bariery energochłonne.

Czytaj:Śmierć Rafała Wójcikowskiego. Świadek wypadku uważa, że posła można było uratować

Chwilę później w volkswagena, którym jechał poseł Wójcikowski uderzyło kolejne auto. Poseł zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

W trakcie przeprowadzonego w piątek nad ranem eksperymentu procesowego wykonano również wiele prób pokonania lekkiego łuku drogi, na którym doszło do wypadku, identycznym modelem samochodu jak ten, którym jechał poseł Rafał Wojcikowski.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi na czas trwania eksperymentu procesowego zablokowali nie tylko drogę S8, ale nawet drogi wewnętrzne wzdłuż trasy S8.

Czytaj:Śmiertelny wypadek na S8 koło Skierniewic. Zginął poseł Rafał Wójcikowski

O godz. 6.26 zakończono eksperyment, a o godz. 6.35 przywrócono ruch na drodze S8.

[cs]
[/cs]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!